Gewicht en energiedichtheid van lithium-ionbatterijen uitgelegd

Inzicht in het gewicht en de energiedichtheid van lithium-ionbatterijen

Je ontmoet lithium ion batterij Gewicht en dichtheid zijn belangrijke factoren bij het ontwerpen van accupakketten voor elektrische voertuigen, elektronica of industriële systemen. Een hogere energiedichtheid betekent dat u meer energie kunt opslaan in minder gewicht, wat de efficiëntie en het bereik verbetert. Recente ontwikkelingen hebben bijvoorbeeld de energiedichtheid van typische lithium-ionaccu's verhoogd tot ongeveer 350 Wh/kg, waardoor lichtere accu's met een langere gebruiksduur mogelijk zijn.

Batterijtype / technologie

Energiedichtheid (Wh/kg)

Opmerkingen / Gewichtsimplicaties

Huidige commerciële Li-ionbatterijen

~350Wh/kg

Typische gravimetrische energiedichtheid voor huidige lithium-ioncellen die worden gebruikt in elektrische voertuigen en consumentenelektronica.

Theoretische Li-ionlimiet

400-500 Wh / kg

Theoretische bovengrens: het is lastig om deze te benaderen vanwege veiligheids- en levensduurproblemen.

Vaste-stofbatterijen (geprojecteerd)

500-700 Wh / kg

Verwacht wordt dat dit de stroomdichtheid bijna zal verdubbelen, waardoor het bereik en de veiligheid toenemen; potentiële commerciële technologie voor de toekomst.

Tesla 4680 Cellen

Niet expliciet vermeld

Verwachte toename van 5x in energiecapaciteit en 16% grotere actieradius; impliceert hogere energiedichtheid en efficiëntie.

CATL Gecondenseerde Materie Batterij

500 Wh / kg

Nieuwste commerciële ontwikkeling maakt elektrische voertuigen en elektrische vliegtuigen met een groter bereik mogelijk; aanzienlijke gewichtsbesparing.

Nikkelrijke kathodes (NCM 811)

+10-20% boven NMC

Verbetert de energiedichtheid door het verhogen van het nikkelgehalte, waardoor de energie per gewichtseenheid wordt verhoogd.

Lithium-ijzerfosfaat (LFP)

160-180 Wh / kg

Lagere energiedichtheid (~30% minder dan op nikkel gebaseerd), maar langere levensduur (4000+ cycli), gebruikt in >50% van de elektrische voertuigen in China.

Volledig EV-batterijpakket

~30-40% minder dan cellen

Vanwege de verpakking, koeling, bedrading en omkasting is de effectieve energiedichtheid van de verpakking lager dan de waarden op celniveau.

Staafdiagram waarin de energiedichtheid van verschillende lithium-ionbatterijtypen die in elektrische voertuigen en elektronica worden gebruikt, wordt vergeleken

Het gewicht en de dichtheid van de lithium-ionbatterij beïnvloeden uw keuze van materialen en technologieën, ongeacht of u een lithium-ionbatterij bouwt. batterijen voor medische apparaten, roboticaof infrastructuurDoor deze factoren voor elke toepassing in evenwicht te brengen, optimaliseert u de prestaties.

Snel antwoord

Het gewicht van een lithium-ionbatterij is afhankelijk van de celchemie, energiecapaciteit, verpakking, batterijbeheersysteem (BMS), behuizing, bedrading en veiligheidsontwerp. De energiedichtheid wordt meestal uitgedrukt in Wh/kg of Wh/L en helpt bij het vergelijken van de hoeveelheid energie die een batterij opslaat ten opzichte van zijn gewicht of volume. Voor OEM-producten, Large Power kan helpen bij het afstemmen van de batterijchemie en -spanning. BMS/PCM-beveiliging, opladerinstellingen en certificeringsvereisten.

Key Takeaways

  • Een hogere energiedichtheid betekent dat u meer energie kunt opslaan met minder gewicht, wat de prestaties en efficiëntie van batterijen in elektrische voertuigen, medische apparaten en robotica verbetert.

  • Door de juiste chemische samenstelling van de lithium-ionbatterij te kiezen, zoals NMC voor lichtgewicht toepassingen of LiFePO4 voor veiligheid en een lange levensduur, kunt u een balans vinden tussen gewicht, energie en toepassingsvereisten.

  • U kunt het gewicht van de batterij schatten door de energiecapaciteit van de batterij te delen door de specifieke energiedichtheid en extra gewicht toe te voegen voor de verpakking. Dit zorgt voor een nauwkeurig ontwerp en een betere batterijkeuze.

Factoren die van invloed zijn op het gewicht en de dichtheid van de batterij bij het ontwerp.

Factor

Effect

Ontwerpnotitie

Wh / kg

Energie per gewichtseenheid.

Belangrijk voor draagbare en mobiele apparaten.

Wh/L

Energie per volume-eenheid.

Belangrijk voor compacte behuizingen.

BMS en behuizing

Voeg gewicht toe buiten de cellen.

Noodzakelijk voor veiligheid en betrouwbaarheid.

ontlaadstroom

Kan zwaardere batterijen of bedrading vereisen.

Zorg voor een goede balans tussen vermogen, warmteontwikkeling en gebruiksduur.

Deel 1: Gewicht en dichtheid van lithium-ionbatterijen

Deel 1: Gewicht en dichtheid van lithium-ionbatterijen

1.1-definities

U moet de kernconcepten achter het gewicht en de dichtheid van lithium-ionbatterijen begrijpen om weloverwogen beslissingen te kunnen nemen over het ontwerp van de batterij. Brancheorganisaties definiëren energiedichtheid als de verhouding tussen de energie van een batterij en zijn gewicht of volume. Deze maatstaf wordt soms vermogensdichtheid genoemd, maar in de meeste technische contexten is energiedichtheid de standaardterm. Wanneer u gravimetrische energiedichtheid gebruikt, verwijst dit specifiek naar de hoeveelheid opgeslagen energie per gewichtseenheid, meestal gemeten in wattuur per kilogram (Wh/kg).

Fabrikanten gebruiken deze definities in technische datasheets. Ze meten de energiedichtheid in Wh/kg, wat aangeeft hoeveel energie een lithium-ionbatterij kan opslaan voor elke kilo. Deze waarde is direct van invloed op hoe lang uw apparaat of voertuig kan werken voordat deze moet worden opgeladen. Datasheets specificeren ook de omstandigheden waaronder ze de energiedichtheid meten, zoals ontladingssnelheid, temperatuur en uitschakelspanning. Zie energiedichtheid als de grootte van een waterfles: een grotere fles bevat meer water, net zoals een batterij met een hogere energiedichtheid meer energie opslaat voor hetzelfde gewicht.

U zult ook te maken krijgen met volumetrische energiedichtheid, die de energie per volume-eenheid (Wh/L) meet. Gravitatieve energiedichtheid is echter belangrijker wanneer gewicht een kritische factor is, zoals in elektrische voertuigen, drones of draagbare medische apparaten. In deze gevallen bepalen het gewicht en de dichtheid van lithium-ionbatterijen hoeveel energie u kunt meenemen zonder onnodige massa toe te voegen.

Termijn

Definitie

Typische eenheden

Gravimetrische energiedichtheid

Opgeslagen energie per gewichtseenheid

Wh / kg

Volumetrische energiedichtheid

Energie opgeslagen per volume-eenheid

Wh/L

Battery Gewicht

Totale massa van de batterij, inclusief cellen, behuizing en elektronica

kg of g

Dichtheid van lithium-ionbatterijen

Algemene term voor gravimetrische of volumetrische energiedichtheid

Wh/kg of Wh/L

Let op: Controleer altijd de meetomstandigheden in de datasheets om er zeker van te zijn dat u de batterijen nauwkeurig vergelijkt.

1.2 Belang voor batterijpakketten

Het gewicht en de dichtheid van lithium-ionbatterijen spelen een centrale rol in de prestaties en efficiëntie van batterijpakketten in veel sectoren. Bij het ontwerpen van batterijpakketten voor elektrische voertuigen, robotica of industriële systemen moet u de behoefte aan een hoge energiedichtheid afwegen tegen veiligheid, kosten en operationele vereisten.

Een hogere energiedichtheid maakt het mogelijk om meer energie op te slaan in een kleinere, lichtere batterij. Dit voordeel is cruciaal voor elektrische voertuigen, waar het batterijgewicht direct van invloed is op de actieradius, acceleratie en handling. Een lichtere batterij verlaagt bijvoorbeeld het zwaartepunt van het voertuig, wat de stabiliteit verbetert en het risico op kantelen vermindert. In de medische sector maken lichtgewicht lithium-ionbatterijen draagbare apparaten mogelijk die patiënten comfortabel kunnen dragen. Ook robotica en beveiligingssystemen profiteren van een lager batterijgewicht, omdat dit zorgt voor wendbaarder bewegen en langere operationele tijden.

U zult merken dat het gewicht en de dichtheid van lithium-ionbatterijen niet alleen de prestaties, maar ook de kosten en het rendement beïnvloeden. In industriële en commerciële omgevingen kan het verlagen van het batterijgewicht de totale kosten drukken, doordat kleinere en goedkopere batterijpakketten mogelijk worden die toch aan de stroombehoefte voldoen. Het gebruik van lichtgewicht materialen zoals aluminium of koolstofvezel kan echter de productiekosten verhogen. U moet deze afwegingen zorgvuldig maken tijdens het ontwerpproces.

Recente ontwikkelingen in de lithium-ionbatterijtechnologie hebben de gravimetrische energiedichtheid naar nieuwe hoogten gebracht. Onderzoekers in China hebben lithium-ionbatterijen ontwikkeld met een energiedichtheid van meer dan 600 Wh/kg, wat het dubbele is van de huidige beste commerciële batterijen. Deze doorbraak betekent dat u een grotere actieradius en betere prestaties in elektrische voertuigen kunt bereiken zonder het batterijgewicht te verhogen. Naarmate u echter een grotere batterijcapaciteit gebruikt om aan een hogere stroombehoefte te voldoen, kunt u te maken krijgen met afnemende opbrengsten. Zwaardere batterijen kunnen de efficiëntie en het rijgedrag verminderen, vooral in grotere voertuigen zoals SUV's.

Deel 2: Batterijgewichtfactoren

2.1 Grootte en chemie

Je hebt invloed batterijgewicht door de juiste maat te selecteren en de chemie voor uw toepassing. De fysieke afmetingen van een lithium-ionbatterijcel, zoals de dikte van de elektroden en de deeltjesgrootte, hebben direct invloed op de energiedichtheid en het totale gewicht. Dikkere elektroden kunnen de capaciteit bij lage ontladingssnelheden verhogen, maar kunnen de prestaties bij hoge snelheden verminderen. Kleinere deeltjesgroottes verbeteren de capaciteit en het thermisch beheer, wat bijdraagt ​​aan een hogere energiedichtheid en lichtere batterijen.

Fabrikanten gebruiken verschillende lithium-ionbatterijchemieën om het gewicht en de energiedichtheid te optimaliseren. Zo bieden LiFePO4-batterijen een gravimetrische energiedichtheid van 90-160 Wh/kg en een volumetrische energiedichtheid van 300-350 Wh/l. Deze batterijen zijn zwaarder voor dezelfde capaciteit, maar bieden uitstekende veiligheid en een lange cyclusduur, waardoor ze ideaal zijn voor industriële en infrastructuursystemen. NMC-batterijen leveren 150-250 Wh/kg en 500-700 Wh/l, wat resulteert in lichtere en compactere ontwerpen. NCA-batterijen bereiken 200-260 Wh/kg en ondersteunen krachtige elektrische voertuigen en robotica.

Batterijchemie

Gravimetrische energiedichtheid (Wh/kg)

Volumetrische energiedichtheid (Wh/L)

Gewichtskenmerken

Notes

LiFePO4

90-160

300-350

Zwaarder voor dezelfde capaciteit

Veiligere, langere levensduur

NMC

150-250

500-700

Lichter, compact

Hoge energie dichtheid

NCA

200-260

NB

Lichtgewicht

Zeer hoge energiedichtheid

Staafdiagram waarin de gravimetrische energiedichtheid van LFP-, NMC- en NCA-lithiumionbatterijen wordt vergeleken

U moet de chemie en celgrootte van lithium-ionbatterijen afstemmen op de behoeften van uw sector. Geef voor medische apparatuur en consumentenelektronica de voorkeur aan lichtgewicht NMC- of NCA-cellen. Voor industriële of beveiligingssystemen bieden LiFePO4-batterijen betrouwbaarheid en veiligheid.

2.2 Energie-inhoud

U bepaalt het batterijgewicht door de totale energie-inhoud te berekenen die uw apparaat of systeem nodig heeft. De verhouding tussen energie-inhoud en gewicht hangt af van de energiedichtheid van de lithium-ionbatterij die u kiest. Een hogere energiedichtheid betekent dat u meer energie kunt opslaan met minder gewicht, wat cruciaal is voor draagbare elektronica, robotica en elektrische voertuigen.

LTO-batterijen hebben bijvoorbeeld een energiedichtheid van 50-80 Wh/kg, wat resulteert in zwaardere batterijen met dezelfde energie-inhoud. LiFePO4-batterijen zorgen voor een evenwicht tussen gewicht en energie, waardoor ze geschikt zijn voor industriële apparatuur en infrastructuur. NMC- en LCO-batterijen bieden 150-220 Wh/kg, wat lichtere batterijen mogelijk maakt voor medische apparatuur en consumentenelektronica.

Chemie van lithium-ionbatterijen

Energiedichtheid (Wh/kg)

Implicatie voor gewicht en energie-inhoud

LTO

50-80

Zwaardere batterijen voor hetzelfde energiegehalte

LiFePO4

90-160

Evenwichtig gewicht en energie, betrouwbaar en veilig

LCO

150-200

Lichtgewicht, ideaal voor draagbare elektronica

NMC

150-220

Maakt lichtere batterijen mogelijk voor dezelfde energie

Staafdiagram waarin de energiedichtheid van vier lithium-ionbatterijchemieën wordt vergeleken

U maximaliseert de batterijprestaties door te kiezen voor lithium-ionbatterijen met een hoge energiedichtheid voor toepassingen waarbij gewicht een belangrijke rol speelt. Houd altijd rekening met veiligheid en de levensduur bij het selecteren van batterijen voor robotica, medische systemen of beveiligingssystemen.

Deel 3: Berekening van het batterijgewicht

3.1 Gewicht per wattuur

U moet het gewicht van een lithium-ionbatterij nauwkeurig schatten bij het ontwerpen van batterijpakketten voor elektrische voertuigen, consumentenelektronica of industriële systemen. De meest betrouwbare methode gebruikt de volgende formule:

Battery Weight (kg) = Battery Capacity (Ah) × Nominal Voltage (V) / Energy Density (Wh/kg)

Met deze formule kunt u het gewicht van een lithium-ionbatterij berekenen door de capaciteit, spanning en de specifieke energiedichtheid van de gekozen chemische samenstelling te combineren. LiFePO4-batterijen bieden bijvoorbeeld doorgaans 95-120 Wh/kg, terwijl NMC-batterijen 115-150 Wh/kg leveren. U kunt een gewichtscalculator voor lithium-ionbatterijen gebruiken om dit proces te vereenvoudigen, vooral bij het vergelijken van chemische samenstellingen voor robotica of medische apparatuur.

Tip: Controleer altijd de energiedichtheidswaarde voor de chemische samenstelling van uw geselecteerde lithium-ionbatterij. Zo weet u zeker dat uw berekening overeenkomt met de werkelijke prestaties.

Het gewicht per wattuur varieert per toepassing. Batterijen voor consumentenelektronica De dichtheid varieert meestal van 3.8 tot 10 gram per wattuur, terwijl industriële lithium-ionbatterijen voor elektrische voertuigen ongeveer 6 tot 8 gram per wattuur wegen. Dit verschil weerspiegelt de ontwerpprioriteiten voor elke sector.

Toepassingssector

Typische energiedichtheid (Wh/kg)

Gewicht per wattuur (g/Wh)

Voorbeeld apparaat

Consumer Electronics

100 - 265

3.8 - 10

Laptop, smartphone

Industrieel (EV, Opslag)

100 - 265

6 - 8

Elektrisch voertuig, energiecentrale

Loodzuur (referentie)

~ 40

~ 25

Noodstroom, infrastructuur

Staafdiagram waarin het gewicht per wattuur van consumentenelektronica, industriële lithium-ionbatterijen, Tesla Model S, Nissan Leaf en loodzuuraccu's wordt vergeleken

Zoals u kunt zien, weegt een lithium-ionbatterij veel minder dan traditionele loodzuurbatterijen. Daarom geeft u de voorkeur aan lithium-iontechnologie voor draagbare en hoogwaardige toepassingen.

3.2 Schattingsmethoden

U kunt het gewicht van een lithium-ionbatterij voor elke toepassing schatten met behulp van een stapsgewijze aanpak. Deze methode is geschikt voor medische apparatuur, robotica, beveiligingssystemen, infrastructuur en consumentenelektronica.

  1. Bepaal de batterijcapaciteit:
    Zoek de batterijcapaciteit in ampère-uur (Ah) of wattuur (Wh). Fabrikanten vermelden dit in de productspecificaties. Een laptopbatterij kan bijvoorbeeld een capaciteit hebben van 7800 mAh bij 11.1 V.

  2. Identificeer specifieke energie
    Controleer de specifieke energie (Wh/kg) voor de chemische samenstelling van uw lithium-ionbatterij. Gebruik de volgende waarden:

    • LiFePO4: 95-120 Wh/kg

    • NMC: 115-150 Wh/kg

    • LCO: 140-175 Wh/kg

    • LMO: 115-145 Wh/kg

    • LTO: 50-80 Wh/kg

  3. Bereken het batterijgewicht
    Gebruik de formule:

    Weight (kg) = Capacity (Wh) / Specific Energy (Wh/kg)
    

    U kunt ook een gewichtscalculator voor lithium-ionbatterijen gebruiken voor snelle resultaten.

  4. Houd rekening met structurele componenten
    Voeg extra gewicht toe voor behuizing, scheidingswanden en verpakking. Deze componenten kunnen het totale batterijgewicht in elektrische voertuigen met 30-40% verhogen.

Let op: neem altijd structurele componenten op in uw berekening om nauwkeurige resultaten te verkrijgen, vooral bij industriële en infrastructuurtoepassingen.

Voorbeeldberekeningen

U kunt deze stappen toepassen op realistische scenario's:

  • laptop batterij
    Een robuuste laptop maakt gebruik van een lithium-ionbatterij met een capaciteit van 7800 mAh bij 11.1 V.

    • Capaciteit: 7800 mAh × 11.1 V = 86.58 Wh

    • Chemie: LMO (120 Wh/kg)

    • Gewicht: 86.58 Wh / 120 Wh/kg ≈ 0.72 kg

  • Batterij voor elektrische voertuigen
    De accu van de Tesla Model S heeft een capaciteit van 85 kWh.

    • Capaciteit: 85,000 Wh

    • Gewicht: 85,000 Wh / 13.4 Wh/kg ≈ 6.35 kg/kWh (werkelijk pakketgewicht: 540 kg)

  • Draagbare Energiecentrales
    Een elektriciteitscentrale met een capaciteit van 2 kWh maakt gebruik van NMC-cellen (150 Wh/kg).

    • Capaciteit: 2,000 Wh

    • Gewicht: 2,000 Wh / 150 Wh/kg ≈ 13.3 kg

  • Batterij voor medische apparaten
    Een medisch apparaat gebruikt een lithiumionbatterij met 2.5 Ah bij 3.7 V.

    • Capaciteit: 2.5 Ah × 3.7 V = 9.25 Wh

    • Chemie: LCO (175 Wh/kg)

    • Gewicht: 9.25 Wh / 175 Wh/kg ≈ 0.053 kg (53 gram)

Toepassing

Chemie

Capaciteit (Wh)

Specifieke energie (Wh/kg)

Geschat gewicht (kg)

laptop

LMO

86.58

120

0.72

Tesla Model S (EV)

NMC

85,000

134

635

Draagbare Energiecentrales

NMC

2,000

150

13.3

Medisch apparaat

LCO

9.25

175

0.053

U kunt deze voorbeelden gebruiken als leidraad voor uw eigen berekeningen. Een gewichtscalculator voor lithium-ionbatterijen helpt u snel opties te vergelijken, zodat u zeker weet dat u de beste batterij voor uw toepassing kiest.

Professionele tip: Geef voor robotica- en beveiligingssystemen prioriteit aan chemische stoffen met een hogere specifieke energie om het batterijgewicht te minimaliseren en de operationele tijd te maximaliseren.

Deel 4: Energiedichtheid van lithium-ionbatterijen

4.1 Specifieke versus volumetrische dichtheid

Je komt twee hoofdtypen tegen energiedichtheid Bij het evalueren van lithium-ionbatterijen: specifieke energiedichtheid en volumetrische energiedichtheid. Specifieke energiedichtheid meet de opgeslagen energie per massa-eenheid (Wh/kg), terwijl volumetrische energiedichtheid verwijst naar de opgeslagen energie per volume-eenheid (Wh/L). De specifieke energiedichtheid profiteert van de lage atomaire massa van lithium, wat meer energieopslag per gewicht mogelijk maakt. De volumetrische energiedichtheid hangt af van hoe dicht de elektroden en elektrolyt in de cel worden geplaatst.

Aspect

Specifieke energiedichtheid (Wh/kg)

Volumetrische energiedichtheid (Wh/L)

Definitie

Energie opgeslagen per eenheidsmassa

Energie opgeslagen per volume-eenheid

Beïnvloedende factoren

Het lichte gewicht en de kleine atomaire omvang van lithium

Elektrodeontwerp, porositeit, pakkingsdichtheid

Voorbeeld van Li-S-batterijen

Een hoog zwavelgebruik verbetert de specifieke energie

Hoge elektrodeporositeit vermindert de volumetrische energiedichtheid

Praktische waarden

Celspecifieke energie aanzienlijk verbeterd

Volumetrische energiedichtheid vaak lager dan 400 Wh/L in veel gevallen

Ontwerp strategieën

Focus op het verhogen van het zwavelgehalte en het gebruik ervan

Gebruik van dichte elektroden met een lage kronkeligheid en geoptimaliseerde elektrolytpermeabiliteit

Challenges

Handhaving van een hoge zwavelbelasting zonder capaciteitsverlies

Vermindering van de elektrodeporositeit om de volumetrische dichtheid te verhogen zonder dat dit ten koste gaat van de prestaties

Recent onderzoek toont aan dat de specifieke energiedichtheid wordt bepaald door de intrinsieke capaciteit van elektrodematerialen en het lichte gewicht van lithium. De volumetrische energiedichtheid wordt beïnvloed door de celstructuur, de porositeit van de elektrode en inactieve componenten. Vaak zie je dat nanogestructureerde anodes de specifieke energiedichtheid verhogen, maar de volumetrische energiedichtheid verlagen vanwege de lage stortdichtheid. Deze parameters moeten tegen elkaar worden afgewogen voor toepassingen in medische apparaten, robotica en consumentenelektronica.

  • De specifieke energiedichtheid is gebaat bij de kleine omvang van lithium.

  • Elektroden met een hoge capaciteit, zoals grafiet en silicium, verhogen de specifieke energiedichtheid.

  • Volumetrische energiedichtheid is afhankelijk van efficiënte pakking en lage porositeit.

  • Vaste elektrolyten kunnen de volumetrische energiedichtheid verhogen.

Tip: U moet prioriteit geven aan de specifieke energiedichtheid voor draagbare apparaten en aan de volumetrische energiedichtheid voor systemen met beperkte ruimte, zoals robotica or infrastructuur.

4.2 Chemische vergelijkingen

U selecteert de chemische samenstelling van lithium-ionbatterijen op basis van de vereiste energiedichtheid, het gewicht en de toepassing. NMC-batterijen leveren een hoge energiedichtheid (150-220 Wh/kg), een platformspanning van 3.7 V en een levensduur van 1000-2000 cycli. Deze batterijen zijn geschikt voor elektrische voertuigen en robotica, waar een hoge energiedichtheid en een laag gewicht de actieradius en wendbaarheid verbeteren. LiFePO4 biedt een lagere energiedichtheid (90-160 Wh/kg), een platformspanning van 3.2 V en een levensduur van meer dan 4000 cycli. U kiest LiFePO4 voor industriële en infrastructuursystemen die veiligheid en een lange levensduur vereisen.

Chemie

Platformspanning (V)

Energiedichtheid (Wh/kg)

Levensduur cyclus (cycli)

Gewicht per kWh (kg)

Voorbeelden van toepassingen

NMC

3.7

150-220

1000-2000

4.5-6.6

Elektrische voertuigen, robotica, consumentenelektronica

LiFePO4

3.2

90-160

4000+

6.5-11

Industrieel, infrastructuur, veiligheid

LCO

3.7

150-200

500-1000

5-6.6

Medisch, consumentenelektronica

LMO

3.7

115-145

1000-2000

6.9-8.7

Veiligheid, industrieel

LTO

2.4

50-80

7000+

12.5-20

Netwerkopslag, infrastructuur

U merkt dat chemicaliën met een hoge energiedichtheid, zoals NMC en LCO, het gewicht van batterijen verminderen en de actieradius van elektrische voertuigen en draagbare elektronica maximaliseren. Chemische stoffen met een lage energiedichtheid, zoals LiFePO4 en LTO, bieden veiligheid en een lange levensduur, wat u belangrijk vindt in de industriële en infrastructuursector.

Staafdiagram waarin de energiedichtheid en het gewicht per kWh worden vergeleken voor vier lithium-ionbatterijchemieën die in elektrische voertuigen worden gebruikt

Je moet een afweging maken tussen energiedichtheid, vermogensdichtheid, veiligheid en kosten. Nikkelrijke kathodes in NMC-batterijen verhogen de energiedichtheid en vergroten de actieradius van elektrische voertuigen. Mangaan en kobalt verbeteren de veiligheid en thermische stabiliteit. Je optimaliseert de batterijkeuze door de chemische samenstelling af te stemmen op de behoeften van jouw sector, of het nu gaat om medische apparatuur, robotica, beveiligingssystemen of industriële infrastructuur.

Deel 5: Gewichtsverdeling van de accu

Deel 5: Gewichtsverdeling van de accu

5.1 Celcomponenten

Je moet begrijpen hoe elke cel bijdraagt ​​aan het totale gewicht van een lithium-ionbatterij. De cel bestaat uit verschillende belangrijke onderdelen: anode, kathode, separator en elektrolyt. Elk onderdeel speelt een specifieke rol bij het opslaan en overdragen van energie. De kathode vormt meestal het grootste deel van de celmassa, gevolgd door de elektrolyt, anode en separator. De onderstaande tabel toont een typische verdeling van de massapercentages van deze componenten:

Bestanddeel

Typisch massapercentage van het totale gewicht van het batterijpakket

Anode

5-10%

Kathode

20-25%

elektrolyt

10-15%

Separator

3-5%

Je ziet dat de kathode en de elektrolyt samen een aanzienlijk deel van het totale gewicht uitmaken. Wanneer je een lithium-ioncel selecteert voor medisch, roboticaof beveiligingssysteem Bij toepassingen moet u rekening houden met de invloed van elk onderdeel op zowel de prestaties als de veiligheid. De separator is, hoewel licht, cruciaal voor de veiligheid door kortsluiting tussen de anode en de kathode te voorkomen.

5.2 Pakketstructuur

Je moet ook rekening houden met het extra gewicht van de accustructuur en de hulpsystemen. Bij commerciële accupakketten maken de cellen vaak ongeveer 60% van het totale gewicht uit. De overige 40% komt van de behuizing, het accubeheersysteem (BMS), het koelsysteem en de bedrading. Zo weegt het accupakket van de Mitsubishi Outlander PHEV 175 kg, waarvan de cellen alleen al 105.6 kg wegen. De behuizing biedt mechanische ondersteuning, beschermt tegen stof en water en is corrosiebestendig. Het BMS beheert de veiligheid en prestaties van de cellen, terwijl het koelsysteem de cellen binnen veilige temperatuurbereiken houdt.

Fabrikanten gebruiken verschillende strategieën om het gewicht van de verpakking te optimaliseren en de energiedichtheid te maximaliseren:

  • Ze maken gebruik van Cell-to-Pack (CTP)-ontwerpen om tussenliggende modules te elimineren en zo het volumegebruik te vergroten.

  • Grote moduleontwerpen verminderen de structurele massa per cel en verbeteren de verbindingssterkte.

  • Directe integratie van cellen, zoals de blade-batterij van BYD, verhoogt de specifieke energie en verlaagt de productiekosten.

  • Lichtgewicht materialen zoals aluminium-magnesiumlegeringen en composieten verminderen het gewicht van de behuizing.

  • Met geavanceerde simulatietools kunt u de materiaaldikte variëren, dragende delen versterken en andere delen dunner maken.

U profiteert van deze innovaties doordat u batterijpakketten krijgt die meer energie leveren met minder gewicht, terwijl de veiligheid en betrouwbaarheid voor industriële, infrastructurele en consumentenelektronica-toepassingen behouden blijven.

U stimuleert innovatie door een balans te vinden tussen het gewicht en de energiedichtheid van lithium-ionbatterijen. Verbeteringen zoals siliciumanodes en zelfdragende elektroden verhogen de energiedichtheid van NMC en LiFePO4, wat leidt tot lichtere en veiligere accupakketten. Voor B2B-projecten is het belangrijk om prioriteit te geven aan de chemische samenstelling, de naleving van regelgeving en de levenscycluskosten. Pas deze inzichten toe om de batterijselectie in uw volgende ontwerp te optimaliseren.

Zoekt u een lichtgewicht accupack?

Large Power Wij kunnen lithiumbatterijpakketten op maat maken met de juiste celchemie, spanning, capaciteit, BMS-beveiliging, compatibiliteit met laders, connectorontwerp en certificeringsondersteuning. Vraag een op maat gemaakte batterijoplossing aan voor uw toepassing.

Gerelateerde batterijhandleidingen: Voor meer context, zie Snel opladen versus langzaam opladen: wat is beter voor de levensduur van de batterij?, 4Ah versus 5Ah accu: capaciteit, compatibiliteit en gebruiksduuren Hoe meet je de interne weerstand van lithiumbatterijen?Voor toepassingsspecifieke projecten, zie aangepaste lithiumbatterijoplossingen.

FAQ

1. Welke factoren hebben de grootste invloed op het gewicht en de dichtheid van lithium-ionbatterijen?

U bepaalt het gewicht en de dichtheid van lithium-ionbatterijen door de chemische samenstelling, het celontwerp en de capaciteit te kiezen. NMC- en LCO-cellen bieden een hoge energiedichtheid voor robotica en consumentenelektronica.

2. Hoe schat u het gewicht van de lithium-ionbatterij voor uw toepassing?

U gebruikt een gewichtscalculator voor lithium-ionbatterijen. Voer de capaciteit en energiedichtheid in. Kies voor medische apparaten LCO-cellen met 150-200 Wh/kg voor lichtgewicht, veilige batterijen.

3. Waarom is de energiedichtheid van batterijen belangrijk in de industriële en infrastructuursector?

U maximaliseert de efficiëntie en verlaagt het batterijgewicht door te kiezen voor lithium-ionbatterijen met een hoge energiedichtheid. NMC- en LiFePO4-chemie leveren betrouwbare prestaties voor transport- en beveiligingssystemen.

4. Is een hogere energiedichtheid altijd beter?

Niet altijd. Veiligheid, stroomopbrengst, levensduur, kosten en certificering kunnen voor sommige toepassingen belangrijker zijn.

5. Hoe verlaag je het gewicht van een lithiumbatterijpakket?

Optimaliseer de chemie, celindeling, pack-layout, behuizing, BMS, bedrading en de vereiste looptijd.

Heeft u een lithiumbatterijpakket op maat nodig? Ontdek het hier aangepaste batterijoplossingen battery or contact Large Power met uw vereisten ten aanzien van spanning, capaciteit, looptijd, afmetingen en certificering.

Stuur vandaag nog uw aanvraag

Pop-up offerteformulier

Gerelateerde Producten

Gerelateerd nieuws

Controleer de UN 38.3-testresultaten van uw aangepaste accupack door de modelidentificatie te vergelijken met het label op de pack, de specificaties te vergelijken met het gegevensblad en alle documenten te controleren.
Op maat gemaakte 1S2P LiPo-accupakketten regelen de stroomverdeling via een symmetrische lay-out, garanderen celmatching door middel van strenge screening en integreren PCM-bescherming voor de veiligheid.

Grote montageplaten in de lucht- en ruimtevaart moeten vlak blijven voor een nauwkeurige montage, lastoverdracht en uitlijning tussen de bevestigde componenten. Het bewerken van grote oppervlakken, […]

Coördineer de beveiligingsdrempels van het accupakket door de limieten van de lader, het uitschakelen van de host en de uitschakelingen van het batterijbeheersysteem te spreiden met gespreide drempels, vertragingen en hersteltijden voor een veilige en betrouwbare werking.
Scroll naar boven

Vraag nu een gratis offerte aan!

Pop-up offerteformulier
Heb je nog vragen, aarzel dan niet om contact op te nemen.
Klantgerichte batterijoplossingen op maat1