
Do zasilania używasz akumulatorów litowych przenośne monitory pacjenta w wymagających środowiskach klinicznych. Wybrana konfiguracja, taka jak 3S2P or 4S1P, wpływa na niezawodność, czas pracy i bezpieczeństwo urządzenia. Wybierając baterię, weź pod uwagę zapotrzebowanie monitora na energię i wymagane funkcje bezpieczeństwa.
Wybierz konfigurację zgodną ze specyfikacją elektryczną i standardami operacyjnymi Twojego urządzenia.
Na wynos
Wybierz konfiguracje 3S2P, aby uzyskać dłuższy czas pracy i stabilne zasilanie w przenośnych monitorach pacjenta. Ta konfiguracja idealnie sprawdza się w oddziałach intensywnej terapii.
Wybierz konfigurację 4S1P, gdy potrzebne jest wyższe napięcie w kompaktowej konstrukcji. Ten wybór jest odpowiedni dla urządzeń o krótkich impulsach wysokiego zapotrzebowania na moc.
Zawsze dopasowuj napięcie i pojemność akumulatora do wymagań swojego urządzenia. Rozważ zastosowanie funkcji bezpieczeństwa, takich jak systemy zarządzania baterią (BAMS), aby zwiększyć niezawodność.
Część 1: Zestawy baterii litowych 3S2P i 4S1P

1.1 Wyjaśnienie konfiguracji 3S2P
Spotykasz Konfiguracja 3S2P Często przy ocenie akumulatorów litowych do przenośnych monitorów pacjenta. W tej konfiguracji trzy ogniwa połączone są szeregowo (3S), a dwa ciągi tych ogniw połączonych szeregowo pracują równolegle (2P). Takie rozwiązanie zwiększa zarówno napięcie, jak i pojemność, dzięki czemu nadaje się do urządzeń wymagających dłuższego czasu sprawności i stabilnego zasilania.
Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
Nazwa produktu | Akumulator litowo-jonowy 10.8 V 6.7 Ah |
Konfiguracja | 3S2P |
Typ komórek | 18650 3.6 V 3350 mAh |
2A | |
Wymiary | PCV 385870 mm |
Typowe zastosowania | Systemy zasilania awaryjnego dla wyposażenie medyczne |
Większa pojemność i umiarkowany zakres napięcia zapewniają dłuższą pracę między ładowaniami. Typowe napięcie znamionowe akumulatorów litowych 3S2P (wykorzystujących ogniwa 18650 lub 21700) waha się od 10.8 V do 11.1 V, a pojemność od 6 Ah do 10 Ah. Poniższa tabela podsumowuje typowe parametry:
Napięcie | Pojemność |
|---|---|
10.8V | 6.7Ah |
11.1V | 10Ah |
Zyskujesz również dzięki wysokiej pojemności energetycznej, sięgającej nawet 66.6 Wh. Żywotność baterii często przekracza 500 cykli w temperaturze 25°C, co zapewnia niezawodność w warunkach klinicznych. Zintegrowany system BMS zwiększa bezpieczeństwo, monitorując stan ogniw i zapobiegając przeładowaniu lub głębokiemu rozładowaniu.
Wskazówka: Wybierz akumulatory litowe 3S2P do monitorów pacjenta wymagających dużej pojemności i stałego napięcia wyjściowego, szczególnie w środowiskach, w których nieprzerwana praca ma kluczowe znaczenie.
1.2 Wyjaśnienie konfiguracji 4S1P
Możesz rozważyć Konfiguracja 4S1P Do zastosowań, w których priorytetem jest wyższe napięcie niż pojemność. W tej konfiguracji cztery ogniwa są połączone szeregowo (4S), a występuje tylko jeden ciąg równoległy (1P). Taka konstrukcja zapewnia wyższe napięcie, co może być istotne w przypadku urządzeń o wyższym zapotrzebowaniu na energię, ale ograniczonej przestrzeni na dodatkowe ogniwa.
Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
Konfiguracja | 4S1P |
Typ komórek | 18650 3.6 V 3350 mAh |
Napięcie nominalne | 14.4V |
Pojemność nominalna | 3.35Ah |
Zawartość energii | 48.24Wh |
Typowa waga | 210g |
Typowe zastosowania | Dyrektorem, robotyka, bezpieczeństwo, PRZEMYSŁOWE urządzenia |
Osiąga wyższe napięcie wyjściowe, zazwyczaj około 14.4 V, co pozwala na obsługę urządzeń wymagających większej mocy w kompaktowej obudowie. Jednak pojemność jest niższa w porównaniu z 3S2P, co może skrócić czas pracy między ładowaniami. Konfiguracja 4S1P jest idealna do monitorów pacjenta z krótkimi impulsami wysokiego zapotrzebowania na energię lub tam, gdzie ograniczenia rozmiaru ograniczają pojemność baterii.
Uwaga: Wybierz akumulatory litowe 4S1P w przypadku urządzeń wymagających wyższego napięcia i mogących wydajnie pracować przy niższej pojemności.
1.3 Różnice techniczne
Aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą zakupu akumulatora litowego 3S2P i 4S1P, należy poznać różnice techniczne między nimi. urządzenia medyczneW poniższej tabeli porównano kluczowe specyfikacje:
Cecha | Konfiguracja 3S2P | Konfiguracja 4S1P |
|---|---|---|
Napięcie | 10.8V | 14.4V |
Pojemność | 6 Ah – 10 Ah | 3 Ah-3.5 Ah |
Gęstość energii | Umiarkowany do wysokiego | Umiarkowany do wysokiego |
cykl życia | 500+ cykli | 500+ cykli |
Waga | ~ 310g | ~ 210g |
Typowe zastosowania | Wydłużony czas sprawności, kopia zapasowa | Duża moc, kompaktowy rozmiar |
Wybierając akumulator litowy, należy również wziąć pod uwagę skład chemiczny akumulatora. Do najpopularniejszych składów chemicznych należą:
Chemia | Napięcie platformy | Gęstość energii (Wh/kg) | Cykl życia (cykle) |
|---|---|---|---|
LCO | 3.6V | 150-200 | 500-1000 |
NMC | 3.7V | 200-250 | 1000-2000 |
3.2V | 90-120 | 2000-5000 | |
LMO | 3.7V | 100-150 | 300-700 |
LTO | 2.4V | 70-80 | 7000-20000 |
Okazuje się, że popularne są chemikalia NMC i LiFePO4 medyczny urządzeń ze względu na równowagę między gęstością energetyczną, bezpieczeństwem i cyklem życia. Akumulator litowo-jonowy Baterie charakteryzują się dużą gęstością energii i długim cyklem życia, dzięki czemu nadają się do przenośnych monitorów pacjenta.
Alarm: Zawsze sprawdzaj zgodność akumulatorów litowych z wymaganiami dotyczącymi napięcia i prądu Twojego urządzenia. Upewnij się, że system BMS obsługuje planowane zastosowanie, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo i niezawodność.
Optymalizujesz wydajność i bezpieczeństwo urządzenia, wybierając odpowiednią konfigurację i środki chemiczne do przenośnych monitorów pacjenta.
Część 2: Przewodnik po wydajności i wyborze
2.1 Wpływ na wydajność urządzenia
Należy ocenić, jak konfiguracja baterii wpływa na wydajność przenośnych monitorów pacjenta. Konfiguracja 3S2P zapewnia dłuższy czas pracy dzięki większej pojemności. Ta konfiguracja obsługuje ciągły monitoring, który jest niezbędny w środowiskach klinicznych. Zyskujesz niezawodną pracę urządzenia, zmniejszając ryzyko jego wyłączenia w warunkach intensywnej terapii.
Konfiguracja 4S1P zapewnia wyższe napięcie, co jest korzystne dla urządzeń wymagających większej mocy w krótkich seriach. Można zauważyć skrócenie czasu pracy w porównaniu z konfiguracją 3S2P, ale uzyskuje się kompaktową konstrukcję i mniejszą wagę. Obie konfiguracje integrują System Zarządzania Baterią (BMS), który chroni przed przeładowaniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Ta funkcja bezpieczeństwa zapewnia stabilną pracę i wydłuża żywotność baterii.
Wskazówka: Wybierz konfigurację odpowiadającą potrzebom Twojego urządzenia w zakresie napięcia i pojemności, aby zmaksymalizować czas sprawności i niezawodność.
2.2 Scenariusze aplikacji
Akumulatory litowe można znaleźć w wielu sektorach. Konfiguracja 3S2P doskonale sprawdza się w środowisku medycznym, szczególnie w przenośnych monitorach pacjenta. Akumulatory te można znaleźć w:
Opieka doraźna: W karetkach pogotowia i na miejscach wypadków konieczne jest ciągłe monitorowanie funkcji życiowych.
Oddziały ratunkowe borykające się z niedoborami zasobów: Szybka relokacja i natychmiastowe uruchomienie umożliwiają badanie dużej liczby pacjentów.
Strefy klęsk żywiołowych: Trwałe baterie umożliwiają nieprzerwaną opiekę w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony.
Transport międzyszpitalny: Stabilne wsparcie medyczne w trakcie transportu pacjenta umożliwia monitorowanie jego parametrów życiowych i transmisję danych.
Pakiety 4S1P można spotkać również w innych branżach:
RobotykaKompaktowe baterie wysokiego napięcia zasilają roboty mobilne i systemy automatyzacji.
Systemy zabezpieczeń:Urządzenia takie jak kamery monitorujące i jednostki kontroli dostępu korzystają z wyższego napięcia przy mniejszych gabarytach.
Infrastruktura:Zdalne czujniki i sprzęt monitorujący wymagają niezawodnych źródeł zasilania.
Elektroniki użytkowej:Urządzenia przenośne wymagają lekkich baterii wysokiego napięcia.
Przemsyl:Urządzenia takie jak przenośne narzędzia diagnostyczne i przenośne mierniki korzystają z wytrzymałych akumulatorów.
Uwaga: Możesz poprosić o niestandardowe rozwiązanie bateryjne aby dopasować je do konkretnego scenariusza zastosowania.
2.3 Wybór akumulatorów litowych
Wybierając akumulatory litowe do przenośnych monitorów pacjenta, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:
Wymagania dotyczące napięcia urządzenia:Dopasuj napięcie znamionowe pakietu do specyfikacji swojego urządzenia.
Potrzeby pojemnościowe:Oszacuj wymagany czas działania i wybierz konfigurację, która spełnia lub przekracza ten czas.
Ograniczenia dotyczące rozmiaru i wagi: Wybierz pakiet, który będzie odpowiadał fizycznym ograniczeniom Twojego urządzenia.
Funkcje bezpieczeństwa: Upewnij się, że zestaw zawiera niezawodny system BMS zapewniający ochronę i zgodność z przepisami.
cykl życia:Oceń oczekiwaną liczbę cykli ładowania i rozładowania w celu zminimalizowania kosztów konserwacji i wymiany.
Wybór chemii: Stosuj standardowe środki chemiczne, takie jak NMC lub LiFePO4, aby uzyskać optymalną równowagę między gęstością energii a bezpieczeństwem.
Alarm: Skonsultuj się z dostawcą w celu uzyskania niestandardowych konfiguracji spełniających szczególne wymagania dotyczące mocy, rozmiaru i bezpieczeństwa.
Należy wybrać odpowiednią konfigurację baterii do przenośnych monitorów pacjenta, porównując napięcie, pojemność i funkcje bezpieczeństwa. Model 3S2P oferuje dłuższy czas sprawności i solidną wydajność, natomiast model 4S1P charakteryzuje się wyższym napięciem i kompaktową konstrukcją. Zapoznaj się z rekomendacjami dostawców:
Konfiguracja | Napięcie nominalne | Pojemność | Chemia | Udogodnienia | Zastosowanie |
|---|---|---|---|---|---|
3S2P | 11.1V | 10000mAh | NMC | Wysokie rozładowanie, wodoodporność | Urządzenia medyczne do użytku na zewnątrz |
4S1P | 12.8V | 35Ah | LifePo4 | Zwiększone bezpieczeństwo, długi cykl życia | Zasilanie awaryjne, sprzęt przenośny |

Oceń gęstość energii, cykl życia i zgodność z normami ANSI/AAMI ES 60601-1 i IEC. Skonsultuj się z dostawcami baterii lub poproś o… niestandardowe rozwiązanie bateryjne aby spełnić potrzeby Twojego urządzenia.
FAQ
Jakie są zalety 3S2P oraz Akumulatory litowe 4S1P oferta na przenośne monitory pacjenta?
Zyskujesz niezawodną pracę i stabilne napięcie. Obie konfiguracje spełniają standardy bezpieczeństwa klasy medycznej i integrują zaawansowane systemy zarządzania bateriami dla wzmocnionej ochrony.
W jaki sposób Large Power wspierasz niestandardowe rozwiązania w zakresie baterii litowych do urządzeń medycznych?
Możesz zamówić spersonalizowany pakiet baterii Large Power. Wizyta niestandardowe rozwiązanie bateryjne dla fachowej inżynierii i zgodności z Urządzenie medyczne wymagania.
Jaką chemię akumulatora należy wybrać? monitory pacjenta?
Należy wybrać chemikalia NMC lub LiFePO4. Te opcje zapewniają wysoką gęstość energii, długi cykl życia i solidne zabezpieczenia w środowiskach klinicznych.

