
Ви покладаєтеся на літій-іонний акумулятор на 3.7 В для критично важливих застосувань у сучасних акумуляторних блоках. Цей акумулятор, особливо у форматі 18650, живить широкий спектр пристроїв та систем. Глобальний попит на літій-іонні акумулятори продовжує зростати, як показано нижче:

Ви повинні розуміти технічні характеристики акумулятора на 3.7 вольта, особливо під час вибору акумулятора 18650 для високопродуктивних літій-іонних акумуляторних блоків. Елемент 18650 встановлює галузеві стандарти щільності енергії та надійності. Безпека залишається головним пріоритетом під час інтеграції літій-іонних акумуляторів у передові системи.
Швидка відповідь
Літій-іонний акумулятор на 3.7 В зазвичай являє собою один літій-іонний елемент з напругою повного заряду 4.2 В та напругою відсікання близько 3.0 В. Він поширений у форматах 18650, пакетного та циліндричного. Час роботи, безпека та термін служби залежать від ємності, струму розряду, захисту BMS, методу заряджання та робочої температури.
Ключові винесення
Літій-іонні акумулятори на 3.7 В, особливо елементи 18650, пропонують надійний баланс потужності, розміру та надійності, що робить їх ідеальними для багатьох пристроїв, таких як електроінструменти, електромобілі та побутова електроніка.
Правильне заряджання та заходи безпеки, такі як використання правильних зарядних пристроїв, уникнення перезаряджання та інтеграція захисних схем, є важливими для продовження терміну служби акумулятора та запобігання таким небезпекам, як перегрів або пожежі.
Регулярне технічне обслуговування, включаючи зберігання акумуляторів з частковим зарядом у прохолодних місцях та уникнення глибоких розрядів, допомагає забезпечити безпеку та довше служити акумулятори, а також підтримує їхнє стале використання завдяки належній переробці.
Частина 1: Характеристики літій-іонного акумулятора 3.7 В

1.1 Характеристики акумулятора 3.7 вольта
Вам потрібно розуміти основні характеристики літій-іонного акумулятора на 3.7 В, щоб приймати обґрунтовані рішення щодо вибору акумуляторних блоків. Номінальна напруга літій-іонного акумулятора зазвичай становить 3.7 В, що досягається завдяки низькому внутрішньому опору та вдосконаленій хімії елементів. Ця напруга відповідає максимальній напрузі зарядки 4.2 В та типовій напрузі кінця розряду від 2.8 В до 3.0 В. Акумулятор на 3.7 В забезпечує баланс потужності та компактного розміру, що робить його кращим вибором для сучасної електроніки та промислового застосування.
Літій-іонний акумулятор на 3.7 В пропонує широкий діапазон ємності. Окремі елементи часто забезпечують близько 2600 мАг, але більші батареї можуть досягати 10,050 100 мАг. Номінальна ємність, що вимірюється в ампер-годинах (Аг), показує, скільки заряду акумулятор може зберігати та віддавати за стандартних умов. Наприклад, акумулятор ємністю 1 Аг може видавати 100 ампер протягом 10 годин або 10 ампер протягом XNUMX годин. Слід зазначити, що номінальний струм, або типове споживання струму, безпосередньо впливає на термін служби та ефективність акумулятора.
Порада: Щоб максимально збільшити термін служби акумулятора, підтримуйте струм заряджання нижче 3 А та використовуйте сумісні зарядні пристрої постійної напруги/постійного струму. Захисні схеми необхідні для запобігання перезарядженню, надмірному розрядженню та коротким замиканням.
Хімічний склад акумулятора на 3.7 вольта визначає його продуктивність, щільність енергії та термін служби. Найпоширенішим матеріалом катода є оксид літію-кобальту (LCO), але також широко використовуються альтернативи, такі як оксид літію-марганцю (LMO), фосфат літію-заліза (LFP) та оксид нікелю-марганцю-кобальту (NMC). Анод зазвичай виготовлений з графіту, який цінується за свою стабільність та провідність. Деякі виробники додають кремній до графітових анодів для підвищення продуктивності, але графіт залишається галузевим стандартом.
Вам слід порівняти основні хімічні склади літій-іонних акумуляторів, щоб вибрати правильне рішення для вашого застосування. У таблиці нижче наведено ключові характеристики:
хімія | Номінальна напруга (V) | Гравіметрична щільність енергії (Вт·год/кг) | Об'ємна щільність енергії (Вт·год/л) | Життєвий цикл (повні цикли) |
|---|---|---|---|---|
LMO (оксид марганцю літію) | 3.7 | 150 | 350 | 300 - 700 |
LFP (літій-залізофосфат) | 3.2 | 177 | 384 | > 4000 |
NMC (нікель, марганець, оксид кобальту) | 3.6 | 220 | 500 | 2000 |
НКА (нікель-кобальт-алюмінійоксид) | 3.6 | 250 | 550 | 1000 |
LCO (оксид літію-кобальту) | 3.6 | 200 | 400 | 500 - 1000 |
LTO (Оксид титанату літію) | 2.4 | 60-70 | 177 | 15000 - 20000 |
Хімічні склади NCA та NMC забезпечують найвищу щільність енергії, що робить їх ідеальними для застосувань, де вага та простір мають вирішальне значення. LFP та LTO пропонують тривалий термін служби та підвищену безпеку, але з нижчою щільністю енергії. Ваш вибір має залежати від того, що ви надаєте пріоритету високій щільності енергії чи тривалому терміну служби.

Типовий термін служби літій-іонного акумулятора на 3.7 В становить приблизно від 2 до 5 років або від 300 до 500 циклів повної зарядки за рекомендованого використання. Високоякісні елементи можуть прослужити до 1,000 циклів або більше за умови ретельного використання. Щоб продовжити термін служби акумулятора, підтримуйте рівень заряду від 20% до 80%, уникайте глибоких розрядів та зберігайте акумулятори з зарядом близько 50% у прохолодному, сухому місці. Високі температури вище 30°C прискорюють деградацію, тоді як низькі температури нижче 0°C знижують ємність та продуктивність.
1.2 Технічні характеристики акумулятора 18650
Акумулятор 18650 є галузевим еталоном для циліндричних літій-іонних акумуляторних елементів. Його назва походить від його розмірів: 18 мм у діаметрі та 65 мм у довжину. Цей формат широко використовується в електроінструментах, електромобілях, ноутбуках та системах накопичення енергії завдяки своїй надійності та масштабованості.
Специфікація | значення | Опис |
|---|---|---|
діаметр | 18 мм | Стандартний діаметр, що визначає «18» у 18650 |
довжина | 65 мм | Стандартна довжина, що визначає «65» у 18650 році |
Загальний обсяг | ~16.5 см³ | Приблизний об'єм на основі розмірів |
Маса | 45–50 р | Типова вага на комірку |
діапазон обсягів виробництва | Від 1500 мАг до 3500 мАг | Залежить від моделі та застосування |
Акумулятор 18650 пропонує кілька категорій ємності:
1500–2000 мАг: Низька ємність (використовується в ліхтариках, пультах дистанційного керування)
2100–2600 мАг: Стандартна ємність (вейп-моди, іграшки)
2700–3200 мАг: Висока ємність (для невеликих електроінструментів)
3300–3500 мАг: Надвисока ємність (мобільні телефони, електромобілі)

Під час проектування акумуляторних блоків слід звернути пильну увагу на максимальний струм безперервного розряду. Стандартні літій-іонні акумулятори 18650 можуть витримувати струми безперервного розряду від приблизно 5 А (для елементів високої ємності) до 20 А або більше (для елементів живлення). Наприклад, елемент 2000 ємністю 18650 мАг може забезпечити 20 А безперервно, але робота на максимальному струмі підвищує температуру елемента приблизно до 50ºC. Для забезпечення безпеки та підтримки продуктивності підтримуйте низькі струми безперервного розряду (близько 0.5 А) та уникайте перевищення номінальних значень.
Модель акумулятора | Потужність (мАг) | Номінальний струм безперервного розряду (CDR) (A) |
|---|---|---|
Panasonic NCR18650B | 3400 | 4.9 |
LG HB6 | 1500 | 30 |
Samsung 25R | ~ 2500 | ~ 20 |
LG HG2 | ~ 3000 | ~ 20 |
Samsung 30Q | ~ 3000 | ~ 15-20 |
Рівень саморозряду для акумуляторів 18650 низький, зазвичай від 1% до 3% на місяць, залежно від якості елементів та температури навколишнього середовища. Такий низький рівень саморозряду забезпечує тривале зберігання та надійне резервне живлення.
Порівнюючи акумулятор 18650 з іншими циліндричними форматами, такими як 21700, ви побачите, що 21700 пропонує приблизно на 50% більшу ємність і на 20% вищу щільність енергії. Однак, 18650 залишається популярним завдяки своєму зрілому ланцюжку поставок та оптимізації витрат, навіть якщо його потенціал для подальшого покращення щільності енергії обмежений.
Примітка: Завжди інтегруйте захисні схеми у ваші літій-іонні акумуляторні блоки, щоб запобігти перезарядженню, перерозрядженню та коротким замиканням. Це критично важливо як для безпеки, так і для довготривалої роботи.
Останні досягнення в технології літій-іонних акумуляторів включають твердотільні акумулятори, кремнієві анодні матеріали та передові методи переробки. Ці інновації покращують безпеку, збільшують щільність енергії та підтримують сталий розвиток у виробництві акумуляторів та управлінні їхнім життєвим циклом.
Частина 2: Використання та безпека

Програми 2.1
Літій-іонні акумуляторні блоки на 3.7 В та елементи 18650 використовуються в широкому спектрі секторів завдяки їхній високій щільності енергії, надійності та масштабованості. Ці акумулятори стимулюють інновації як на промисловому, так і на споживчому ринках. Ось найпоширеніші сфери застосування:
Медичні приладиПортативне діагностичне обладнання, інфузійні насоси та системи моніторингу використовують літій-іонні акумуляторні батареї 18650 для безперебійної роботи та мобільності.
Робототехніка та дрониЛегкі акумулятори 18650 з високим зарядом живлять автономних роботів, промислові дрони та роботизовані пилососи, підтримуючи передову автоматизацію та логістику.
системи безпекиКамери спостереження, розумні замки та пристрої контролю доступу використовують літій-іонні акумуляторні батареї для резервного живлення та бездротового зв'язку.
Інфраструктура та транспортЕлектромобілі, електровелосипеди, електроскутери та розумні дорожні системи залежать від елементів 18650 для ефективного зберігання та доставки енергії.
Побутова електронікаСмартфони, планшети, ноутбуки, портативні пристрої та бездротові аудіопристрої використовують технологію літій-іонних акумуляторів 3.7 В для компактного та тривалого використання.
Промислове обладнанняБездротові електроінструменти, портативні сканери та виробники оригінального обладнання спеціальні акумуляторні блоки скористайтеся перевагами надійної продуктивності та гнучкості акумуляторів 18650.
Завжди слід підбирати хімічний склад, ємність та швидкість розряду акумулятора відповідно до вашого конкретного застосування. Пристрої з високим споживанням енергії, такі як електроінструменти та робототехніка, потребують акумуляторів з високим коефіцієнтом розряду та розширеними функціями безпеки.
2.2 Вимоги до заряджання
Правильне заряджання є важливим для максимальної продуктивності акумулятора та забезпечення безпеки. Літій-іонний акумулятор 3.7 В використовує двоетапний процес заряджання:
Фаза постійного струму (CC).Зарядний пристрій подає постійний струм, доки напруга акумулятора не досягне 4.2 В на елемент.
Фаза постійної напруги (CV).Зарядний пристрій підтримує напругу 4.2 В, що дозволяє зменшувати силу струму, коли акумулятор наближається до повного заряду.
Ніколи не перевищуйте напругу відсікання заряду 4.2 В. Перезарядка може призвести до втрата ємності, перегріву або навіть пожежі. Завжди використовуйте зарядні пристрої, призначені для літій-іонних акумуляторних блоків, оскільки вони регулюють як напругу, так і струм. Для акумуляторів із захисними платами можна використовувати джерело живлення 5 В, але внутрішня схема гарантує, що напруга елемента залишатиметься на рівні 4.2 В.
Основні рекомендації щодо заряджання включають:
Для оптимальної безпеки та продуктивності підтримуйте температуру заряджання від 15°C до 35°C.
Починайте зарядку, коли напруга акумулятора падає нижче 3.6 В, і зупиняйте її на 4.2 В.
Уникайте заряджання надмірними струмами; підбирайте вихідну потужність зарядного пристрою відповідно до номінальної ємності акумулятора.
Використовуйте схеми захисту від перезаряду та перерозряду, щоб запобігти екстремальним перепадам напруги.
Параметр зарядки | Рекомендоване значення/діапазон | Мета/Примітки |
|---|---|---|
Номінальна напруга | 3.7V | Стандарт для літій-іонних акумуляторних елементів |
Напруга повного заряду | 4.2V | Не перевищуйте, щоб уникнути пошкоджень |
Відсічна напруга | 3.0V | Запобігає глибокому розряду та втраті ємності |
Поточний заряд | 0.5С - 1С | C = ємність акумулятора (наприклад, 2A для елемента ємністю 2000 мАг) |
Температура зарядки | 15 ° C - 35 ° C | Гарантує безпеку та довговічність |
#x26a1; Порада: Завжди вибирайте зарядний пристрій з функціями виявлення зворотної полярності та запобігання короткому замиканню для підвищення безпеки.
2.3 Безпека та технічне обслуговування
Під час роботи з літій-іонними акумуляторами 3.7 В та елементами 18650 необхідно надавати пріоритет безпеці. Найпоширеніші інциденти безпеки пов'язані з пожежами та перегрівом, які часто спричиняються внутрішніми короткими замиканнями, виробничими дефектами, механічними пошкодженнями або неправильним заряджанням. Наведена нижче таблиця ілюструє типи інцидентів безпеки та їх причини:

Щоб мінімізувати ризики, інтегруйте надійні системи захисту у ваші акумуляторні блоки. Типові функції захисту включають:
Тип захисту | Опис функції |
|---|---|
Захист від перенапруги | Запобігає заряджання вище 4.2 В, щоб уникнути катастрофічного збою |
Захист від зниженої напруги | Відключає розряд нижче 3.0 В для подовження терміну служби акумулятора |
Захист від струмів | Зупиняє заряджання/розряджання при небезпечних рівнях струму |
Захист від короткого замикання | Запобігає пошкодженням від раптових коротких замикань |
Тепловий захист | Використовує термістори або відсікачі для виявлення та запобігання перегріву |
Виявлення зворотної полярності | Запобігає пошкодженню, якщо акумулятор встановлено неправильно |
Завжди використовуйте сертифіковані акумулятори від перевірених виробників. Уникайте механічних пошкоджень, таких як здавлювання або проколювання, і ніколи не піддавайте акумулятори впливу надмірного тепла. Зберігайте акумулятори з зарядом приблизно 50% у прохолодному, сухому та вогнетривкому середовищі. Ізолюйте клеми, щоб запобігти випадковому короткому замиканню, та тримайте акумулятори подалі від горючих матеріалів.
Поради щодо обслуговування для максимального збільшення терміну служби акумулятора та мінімізації ризиків для безпеки:
Під час регулярного використання тримайте заряд батарей від 20% до 80%.
Для тривалого зберігання зберігайте акумулятори з зарядом 50–60% у прохолодному сухому місці.
Уникайте глибоких розрядів та перезаряджання; використовуйте розумні зарядні пристрої із захистом від перезаряджання.
Обережно поводьтеся з батареями, щоб запобігти фізичним пошкодженням.
Замініть будь-який акумулятор, на якому є ознаки здуття, протікання або перегріву.
Регулярно очищуйте контакти акумулятора для забезпечення ефективного заряджання та розряджання.
Контролюйте стан акумулятора за допомогою інструментів пристрою або систем керування акумулятором (BMS).
Обмежте високі вимоги до продуктивності, які призводять до надмірного нагрівання.
Використовуйте лише зарядні пристрої, призначені для літій-іонних акумуляторних блоків.
Утилізуйте батарейки у спеціально відведених центрах переробки та ізолюйте клеми перед транспортуванням.
#x1f512; Примітка: Впровадження заходів безпеки та регулярне технічне обслуговування забезпечують надійну роботу та знижують ризик інцидентів.
Також необхідно дотримуватися правил транспортування та зберігання. Зберігайте акумулятори при температурі 20–25°C, вологості нижче 75% та подалі від джерел тепла. Використовуйте вогнетривке сховище, ізолюйте клеми та заряджайте акумулятори тривалого зберігання кожні 3–6 місяців. Під час транспортування захищайте акумулятори від ударів, вологи та коротких замикань.
Для управління терміном служби переробляйте всі літій-іонні акумулятори та елементи 18650 у сертифікованих установах. Ізолюйте клеми, зберігайте акумулятори окремо та ніколи не проколюйте та не відкривайте елементи. Ці запобіжні заходи сприяють сталому розвитку та зменшують вплив на навколишнє середовище.
Ви отримуєте надійну роботу від літій-іонних акумуляторів 3.7 В та акумуляторних блоків 18650, вибираючи елементи з надійними функціями безпеки, сертифікованими за такими стандартами, як UL 2054 та IEC 62133. Підтримуйте акумулятори, правильно заряджаючи їх, забезпечуючи помірну глибину розряду та регулярно перевіряючи їх. У таблиці нижче наведено основні сертифікати безпеки та відповідності акумуляторів:
сертифікація | Опис | Релевантність: |
|---|---|---|
UL 1642 | Випробування безпеки літієвих елементів | Північна Америка |
UL 2054 | Безпека акумулятора | Портативні рюкзаки |
IEC 62133 | Міжнародна безпека | Глобальна торгівля |
UN38.3 | Безпека транспорту | Доставка |
Маркування CE | Відповідність ЄС | Європа |

Віддавайте пріоритет сертифікованим акумуляторним блокам 18650 та дотримуйтесь суворих протоколів безпеки, щоб захистити свій бізнес та продовжити термін служби акумуляторів.
Пов'язані посібники з акумуляторів: Для отримання додаткового контексту див. Довідник напруги літієвих акумуляторів, Розміри акумулятора 18650, Безпечна зарядка літій-іонних акумуляторів 18650Для проектів, пов'язаних з конкретним застосуванням, перегляньте спеціальні рішення для літієвих батарей.
Потрібна допомога у виборі правильного літієво-акумуляторного рішення? Контакти Large Power з вашими вимогами до напруги, ємності, часу роботи, розміру та умов експлуатації: Залишити заявку.
FAQ
Що робить акумулятор 18650 ідеальним для промислових літієвих акумуляторних блоків?
Ви отримуєте переваги високої щільності енергії акумулятора 18650, стабільної продуктивності та масштабованої конструкції. Ці характеристики забезпечують надійну роботу в складних умовах. застосування промислових літієвих акумуляторних блоків.
Як забезпечити безпечну інтеграцію елементів 18650 в акумуляторні блоки?
Ви повинні використовувати сертифіковані елементи 18650, інтегрувати передові схеми захисту та дотримуватися суворих протоколів складання. Ці кроки допомагають запобігти перезарядженню, перегріву та коротким замиканням у літієвих акумуляторних батареях.
Чи можна змішувати різні хімічні елементи 18650 в одному літієво-акумуляторному блоці?
Ніколи не слід змішувати різні типи акумуляторів 18650 в одному літієво-літієвому акумуляторі. Кожен тип має унікальні вимоги до напруги, ємності та безпеки, які повинні залишатися незмінними для оптимальної роботи.
Які основні відмінності між 18650 та іншими циліндричними літієвими акумуляторами?
сформований | Діаметр (мм) | Довжина (мм) | Типова ємність (мАг) |
|---|---|---|---|
18650 | 18 | 65 | 1500-3500 |
21700 | 21 | 70 | 4000-5000 |
Примітка: Ви обираєте 18650 для розвинених ланцюгів поставок та економічної ефективності. Оберіть 21700 для потреб більшої ємності.

