
De 26650 lithiumbatterij, met een diameter van 26.3 mm en een hoogte van 65.3 mm, is speciaal ontworpen voor toepassingen met hoge prestaties. Met een standaardspanning van 3.2 V levert hij betrouwbare energie voor industriële gereedschappen en apparaten met een hoog stroomverbruik. Met een verwachte marktgroei van 7.5% CAGR heeft de 26650 lithiumbatterij brede erkenning gekregen vanwege zijn uitzonderlijke energiedichtheid, robuuste veiligheidsvoorzieningen en langere levensduur.
Key Takeaways
De 26650 lithiumbatterij slaat veel energie op en gaat lang mee. Hij is ideaal voor zware klussen zoals elektrisch gereedschap en energieopslag.
Veiligheidsvoorzieningen zoals warmtecontrole en overbelastingsbeveiliging houden het veilig. Dit maakt het geschikt voor belangrijke toepassingen zoals medische instrumenten en beveiligingssystemen.
Bij het kiezen van de juiste 26650-batterij moet u letten op de energieopslag, het vermogen en betrouwbare merken, zodat u zeker weet dat de batterij past en lang meegaat.
Deel 1: Belangrijkste kenmerken van 26650 lithiumbatterijen

1.1 Definitie van 26650 lithiumbatterijen
De 26650 lithium batterij is een cilindrische oplaadbare batterij met een diameter van 26.3 mm en een hoogte van 65.3 mm. Hij is ontworpen om hoge prestaties te leveren in toepassingen die een superieure energiedichtheid en een lange levensduur vereisen. Met een nominale spanning van 3.2 V en een capaciteitsbereik van 3000 mAh tot 6000 mAh is dit batterijtype ideaal voor industriële gereedschappen, energieopslagsystemen en andere veeleisende toepassingen. De chemische opties omvatten LiFePO4, NMC en LCO, die elk unieke voordelen bieden op basis van de toepassingsvereisten.
1.2 Compact cilindrisch ontwerp voor batterijpakketten
Het cilindrische ontwerp van de 26650-batterij zorgt voor een efficiënte ruimtebenutting in batterijpakketten. Dit ontwerp ondersteunt eenvoudige integratie in modulaire systemen, waardoor het een voorkeurskeuze is voor industriële en consumentenelektronica. De robuuste structuur verhoogt de duurzaamheid en vermindert het risico op mechanische schade tijdens gebruik. Bovendien vereenvoudigen de gestandaardiseerde afmetingen het productieproces, wat zorgt voor compatibiliteit met verschillende apparaten.
Tip:Het compacte ontwerp van 26650-batterijen maakt ze een uitstekende keuze voor toepassingen die een hoge energiedichtheid vereisen in beperkte ruimtes, zoals draagbare medische en robotica.
1.3 Hoge ontladingssnelheden voor veeleisende toepassingen
De 26650 lithiumbatterij blinkt uit in toepassingen met een hoog stroomverbruik dankzij zijn vermogen om hoge ontladingssnelheden te ondersteunen. Hij kan continu stromen leveren tot 20 A, met pulsontladingssnelheden van meer dan 40 A. Dit garandeert een stabiele stroomlevering in veeleisende scenario's, zoals bij elektrisch gereedschap en drones. Gebruikers hebben bijvoorbeeld gemeld dat ze met deze batterijen 1,600 meter hoog zijn geklommen op vol vermogen, wat hun betrouwbaarheid onder extreme omstandigheden aantoont.
Hoofdparameters:
Continue ontladingsstroom: tot 20A
Pulsontladingsstroom: meer dan 40A
Capaciteitsbereik: 4500 mAh tot 5800 mAh
1.4 Geavanceerde veiligheidsfuncties en thermisch beheer
Veiligheid is een cruciaal aspect van 26650 lithiumbatterijen. Deze batterijen zijn voorzien van verbeterde veiligheidsvoorzieningen, zoals overladingsbeveiliging, thermische beheersystemen en robuuste behuizingsmaterialen. Met name de LiFePO4-chemie biedt superieure thermische stabiliteit, waardoor ze minder gevoelig zijn voor thermische doorslag. Deze eigenschap is essentieel voor toepassingen in medische apparatuur en beveiligingssystemen, waar betrouwbaarheid en veiligheid voorop staan.
NoteDe geavanceerde veiligheidsfuncties van 26650-batterijen voldoen aan wereldwijde normen, waaronder CE-, RoHS- en UN38.3-certificeringen, en garanderen dat ze voldoen aan de industriële veiligheidseisen.
1.5 Lange cycluslevensduur en duurzaamheid
De 26650-batterij onderscheidt zich door zijn uitzonderlijke levensduur. Afhankelijk van de chemische samenstelling kan hij tot 5000 cycli bereiken met behoud van meer dan 80% van zijn oorspronkelijke capaciteit. Deze duurzaamheid vermindert de noodzaak tot frequente vervanging, wat de operationele kosten in industriële en infrastructurele toepassingen verlaagt. Bijvoorbeeld:
metrisch | 26650 Batterij | 18650 Batterij |
|---|---|---|
Hefvermogen | 300 mAh tot 6000 mAh | 1500 mAh tot 3600 mAh |
Ontladingstarief | Hoger | Lagere |
1.6 Hoge energiedichtheid en capaciteit
De superieure energiedichtheid van 26650 LiFePO4-lithiumbatterijen zorgt voor een langere gebruiksduur van apparaten. Met een energiedichtheid tot 180 Wh/kg bieden deze batterijen een balans tussen capaciteit en gewicht. Deze eigenschap maakt ze geschikt voor toepassingen die een hoge capaciteit en langdurige prestaties vereisen, zoals energieopslagsystemen en elektrische voertuigen.
Technische specificaties:
Nominale Spanning: 3.2V
Nominale capaciteit: 3000 mAh tot 6000 mAh
Energiedichtheid: tot 180 Wh/kg
Bedrijfstemperatuur: -20 ℃ naar 60 ℃
De combinatie van hoge capaciteit en energiedichtheid maakt de 26650-accu tot een betrouwbare oplossing voor veeleisende toepassingen. Dankzij zijn veelzijdigheid en prestaties is hij een waardevolle component in moderne accupakketten.
Deel 2: Vergelijking met andere batterijtypen

2.1 26650 vs 18650 batterijen: grootte, capaciteit en toepassingen
Bij een vergelijking van de 26650-batterij met de 18650-batterij is het meest opvallende verschil de grootte en capaciteit. De 26650-batterij, met een diameter van 26 mm en een lengte van 65 mm, is groter dan de 18650-batterij, die een diameter van 18 mm en een lengte van 65 mm heeft. Door dit grotere formaat biedt de 26650-batterij een hogere capaciteit, doorgaans variërend van 3000 mAh tot 6000 mAh, vergeleken met de 18650 mAh tot 1500 mAh van de 3600-batterij.
Kenmerk | 26650 Batterij | 18650 Batterij |
|---|---|---|
Diameter | 26 mm | 18 mm |
Lengte | 65 mm | 65 mm |
Hefvermogen | 3000 mAh tot 6000 mAh | 1500 mAh tot 3600 mAh |
Gewicht | ~ 94 grammen | ~ 45 grammen |
Toepassingen | Opslag van zonne-energie, elektrisch gereedschap, krachtige zaklampen | Laptops, draagbare lampen, elektrische fietsen |
Bezorgdheid over de veiligheid | Vereist een correcte behandeling en opslag om oververhitting te voorkomen | Lager risico bij individueel gebruik |
De hogere capaciteit en ontladingssnelheden van de 26650-batterij maken hem ideaal voor toepassingen die een constante stroomvoorziening vereisen, zoals zonne-energieopslagsystemen en industriële gereedschappen. Het grotere formaat en gewicht kunnen de compatibiliteit met kleinere apparaten echter beperken. De 18650-batterij is daarentegen compacter en breed compatibel, waardoor hij geschikt is voor consumentenelektronica en draagbare apparaten.
Tip: Voor toepassingen die een lange gebruiksduur en een hoog energieverbruik vereisen, is de oplaadbare 26650-accu een betere keuze. Zorg echter wel voor een correcte behandeling en opslag om de veiligheid en prestaties te maximaliseren.
2.2 26650 vs. prismatische lithiumcellen: voordelen en nadelen
Prismatische lithiumcellen verschillen aanzienlijk van cilindrische batterijen zoals de 26650 in ontwerp en toepassing. Terwijl de 26650-batterij een cilindrische vorm heeft, hebben prismatische cellen een rechthoekig ontwerp, wat zorgt voor een betere ruimtebenutting in compacte apparaten. De 26650-batterij biedt echter verschillende voordelen:
Hoge capaciteitDe 26650-batterij biedt een hogere energiecapaciteit, waardoor deze geschikt is voor apparaten die veel energie verbruiken, zoals elektrische voertuigen en energieopslagsystemen.
Lange levensduur:Bij een juiste behandeling en opslag kan de 26650 LiFePO4-accu tot wel 5000 cycli bereiken, waardoor de vervangingsfrequentie en de operationele kosten worden verlaagd.
Betrouwbaarheid::Het cilindrische ontwerp garandeert consistente prestaties en duurzaamheid, zelfs onder veeleisende omstandigheden.
Milieu:Als oplaadbare optie draagt de 26650-batterij bij aan de duurzaamheid door afval te verminderen en een kleinere COXNUMX-voetafdruk te ondersteunen.
Ondanks deze voordelen blinken prismatische cellen uit in toepassingen waar compactheid en lichtgewicht ontwerpen cruciaal zijn, zoals smartphones en tablets. De keuze tussen deze twee hangt af van de specifieke vereisten van uw toepassing.
2.3 NMC-, LCO- en LiFePO4-chemie in 26650-batterijen
De chemische samenstelling van een 26650-lithiumbatterij heeft een aanzienlijke invloed op de prestaties, veiligheid en levensduur. Tot de meest voorkomende chemische samenstellingen behoren NMC, LCO en LiFePO4Elk biedt unieke voordelen, afgestemd op verschillende toepassingen:
Chemie | Energiedichtheid (Wh/kg) | Cyclus Life | Veiligheid | Toepassingen |
|---|---|---|---|---|
LiFePO4 | 100-180 | 2000-5000 | Zeer hoog | Energieopslag, elektrische bussen |
NMC | 160-270 | 1000-2000 | Medium | Elektrische voertuigen, draagbare elektronica |
LCO | 180-230 | 500-1000 | Medium | Smartphones, laptops |
Energiedichtheid:NMC-batterijen bieden de hoogste energiedichtheid, waardoor ze ideaal zijn voor toepassingen waarbij gewicht en ruimte van cruciaal belang zijn.
Cyclus Life:LiFePO4-accu's gaan langer mee, tot wel 5000 cycli, waardoor ze perfect zijn voor frequente oplaadscenario's zoals energieopslagsystemen.
Veiligheid:LiFePO4-accu's zijn de veiligste optie. Ze bieden een superieure thermische stabiliteit en verkleinen het risico op thermische runaway.
Voor industriële toepassingen onderscheidt de 26650 LiFePO4-accu zich door zijn lange levensduur en robuuste veiligheidsvoorzieningen. Hij is bijzonder geschikt voor energieopslag en infrastructuurprojecten.
Note:Bij het selecteren van een oplaadbare 26650-batterij moet u rekening houden met de chemische samenstelling die het beste past bij de energie-, veiligheids- en duurzaamheidsvereisten van uw toepassing.
Deel 3: Toepassingen van 26650 lithiumbatterijen

3.1 Industriële apparatuur en elektrisch gereedschap
De oplaadbare accu 26650 is een hoeksteen voor de voeding van industriële apparatuur en hoogwaardige gereedschappen. De hoge ontladingssnelheid zorgt voor een consistente energielevering, zelfs in veeleisende omgevingen. Industrieën vertrouwen op deze accu's voor robotica en geautomatiseerde machines, waar betrouwbaarheid en een lange levensduur cruciaal zijn. Hun lage zelfontladingssnelheid minimaliseert de uitvaltijd, waardoor ze ideaal zijn voor continu gebruik.
Voor elektrisch gereedschap biedt de 26650-accu ongeëvenaarde prestaties. Hij ondersteunt krachtige zaklampen, boormachines en zagen en garandeert ononderbroken functionaliteit. De industriële sector waardeert deze accu's vanwege hun lange levensduur, lagere vervangingskosten en verbeterde operationele efficiëntie.
Prestatie-inzichtDe industriële sector maakt steeds vaker gebruik van 26650-lithiumbatterijen vanwege hun hoge energiedichtheid en stabiliteit, die essentieel zijn voor het beheer van energie-intensieve processen.
3.2 Energieopslagsystemen en infrastructuur
Energieopslagsystemen (ESS) profiteren aanzienlijk van de oplaadbare 26650-batterij. Deze batterijen behouden na 80 cycli meer dan 3,000% van hun capaciteit, wat zorgt voor een langdurige efficiëntie. Hun toepassing in infrastructuurprojecten, zoals hernieuwbare energienetwerken, onderstreept hun duurzaamheid en betrouwbaarheid.
Belangrijkste voordelen:
Een hoge energiedichtheid ondersteunt compacte ESS-ontwerpen.
Dankzij de lange levensduur wordt de impact op het milieu verminderd doordat vervanging tot een minimum wordt beperkt.
De veelzijdigheid maakt het mogelijk om de systemen te gebruiken in zonnestraatverlichting en in opslagsystemen voor woningen.
De jaarlijkse groei van ESS-implementaties met 26650-batterijen bedraagt sinds 28 2020%, wat de toenemende toepassing ervan in hernieuwbare energietoepassingen weerspiegelt. Hun thermische bescherming en lage zelfontlading maken ze een voorkeurskeuze voor duurzame infrastructuurprojecten.
3.3 Robotica, medische apparaten en beveiligingssystemen
De oplaadbare 26650-accu speelt een cruciale rol in robotica, medische apparatuur en beveiligingssystemen. In de robotica zorgt de hoge ontladingssnelheid voor een soepele werking van motoren en sensoren. Ontdek hier roboticatoepassingen.
Voor medische apparaten biedt de LiFePO4-lithiumbatterijchemie superieure veiligheid en betrouwbaarheid. Deze batterijen voeden draagbare apparaten. medische apparatuur, waardoor ononderbroken prestaties in kritieke scenario's worden gegarandeerd.
Beveiligingssystemen Profiteer ook van de lange levensduur en betrouwbaarheid van de 26650-batterij. Ze leveren consistente stroom voor bewakingscamera's en alarmsystemen, wat de operationele betrouwbaarheid verhoogt.
Toepassingsoverzicht:
Sector | Toepassing beschrijving |
|---|---|
Energy Storage | Essentieel voor het beheer van de variabiliteit van de energievoorziening uit hernieuwbare bronnen en voor de stabilisatie van het net. |
Gezondheidszorg | Voorziet medische apparatuur en apparatuur van stroom en zorgt voor betrouwbaarheid in kritische gezondheidstoepassingen. |
Robotics | Ondersteunt motoren en sensoren in geautomatiseerde systemen en zorgt voor een soepele werking. |
Beveiligingssystemen | Levert consistente stroom voor bewakings- en alarmsystemen. |
De veelzijdigheid van de oplaadbare batterij 26650 maakt deze onmisbaar in deze sectoren en zorgt voor hoge prestaties en betrouwbaarheid.
Deel 4: Praktische overwegingen bij het kiezen en onderhouden van 26650-batterijen

4.1 Belangrijkste factoren bij het selecteren van oplaadbare 26650-batterijen
Het kiezen van de juiste 26650 oplaadbare batterij vereist een zorgvuldige evaluatie van de behoeften van uw apparaat en de prestatiekenmerken van de batterij. Begin met het beoordelen van de energiedichtheid, vermogensdichtheid en capaciteit om compatibiliteit met uw toepassing te garanderen. Voor hoge capaciteitsvereisten geeft u de voorkeur aan batterijen met een capaciteitsbereik van 3000 mAh tot 6000 mAh. Evalueer de ontladingssnelheid en de levensduur om aan de operationele eisen van uw apparatuur te voldoen.
Kies bij het kiezen van een accu voor gerenommeerde merken die bekend staan om hun kwaliteit en betrouwbaarheid. Merken zoals Aspire, Hohm Grown en Nitecore bieden consistente prestaties en veiligheid. Controleer daarnaast op certificeringen zoals CE en RoHS om te garanderen dat ze voldoen aan de veiligheidsnormen.
Tip: Zorg er altijd voor dat de specificaties van de batterij aansluiten op de stroom- en energievereisten van uw apparaat om de efficiëntie en levensduur te maximaliseren.
4.2 Beste praktijken voor onderhoud en levensduur
Goed onderhoud verlengt de levensduur van uw 26650 oplaadbare batterij aanzienlijk. Volg deze best practices voor optimale prestaties:
Houd de batterij opgeladen (tussen 20% en 80%) om de belasting van de elektroden te verminderen.
Vermijd overladen of diep ontladen, omdat dit de interne structuur van de batterij kan beschadigen.
Bewaar de batterij op een koele, droge plaats om capaciteitsverlies door hoge temperaturen te voorkomen.
Gebruik controlehulpmiddelen om de batterijstatus te volgen en tijdige interventies te plannen.
Laad de batterij bij langdurige opslag elke 3 tot 6 maanden op om de functionaliteit te behouden.
Regelmatig diep ontladen, elke 3-4 maanden, kan ook helpen de capaciteit te behouden. Deze maatregelen zorgen ervoor dat uw accu betrouwbaar blijft, zelfs onder veeleisende omstandigheden.
4.3 Veelvoorkomende fouten bij batterijbeheer voorkomen
Onjuist gebruik kan de levensduur van uw 26650 oplaadbare batterij verkorten. Vermijd deze veelvoorkomende fouten om de prestaties te behouden:
overladen: Ontkoppel de batterij zodra deze volledig is opgeladen om oververhitting te voorkomen.
Het verwaarlozen van de opslagomstandigheden:Hoge temperaturen en vochtigheid kunnen de capaciteit van de batterij verminderen.
Monitoringtools negeren:Als u de batterijstatus niet controleert, kunnen er onverwachte storingen optreden.
Incompatibele opladers gebruiken: Gebruik altijd opladers die geschikt zijn voor 26650-batterijen om schade te voorkomen.
Note:Door een toestandgebaseerd bewakingssysteem te implementeren, kunt u de batterijparameters bijhouden en tijdig actie ondernemen om problemen te voorkomen.
Door deze richtlijnen te volgen, kunt u de levensduur en efficiëntie van uw oplaadbare 26650-batterij maximaliseren en ervoor zorgen dat deze voldoet aan de eisen van uw toepassing.
De 26650-batterij biedt ongeëvenaarde prestaties met een hoge energiedichtheid, een lange levensduur en robuuste thermische stabiliteit. De veelzijdigheid ondersteunt toepassingen variërend van zaklampen tot belangrijke energieopslagsystemen. Sectoren zoals infrastructuur en de productie van elektrische voertuigen profiteren van de betrouwbaarheid ervan. Ontdek oplossingen voor energieopslag op maat met Large Power om aan uw unieke behoeften te voldoen.
FAQ
1. Wat maakt de 26650 lithiumbatterij geschikt voor industriële toepassingen?
De 26650 lithiumbatterij biedt een hoge energiedichtheid, een lange levensduur en robuuste veiligheidsvoorzieningen. Deze eigenschappen maken hem ideaal voor het aandrijven van industriële gereedschappen en energieopslagsystemen.
Tip: Ontdekken industriële toepassingen om te zien hoe 26650-batterijen de operationele efficiëntie verbeteren.
2. Hoe verhoudt de 26650 LiFePO4-accu zich tot NMC op het gebied van veiligheid?
Note: Leer meer over LiFePO4-batterijen en hun voordelen.
3. Kunnen 26650-batterijen worden aangepast voor specifieke toepassingen?
Ja, u kunt 26650-batterijen aanpassen aan uw unieke eisen. Deze aanpassing omvat capaciteit, spanning en veiligheidsfuncties die zijn afgestemd op uw toepassing.
Oproep tot actie: Contact Large Power voor op maat gemaakte batterijoplossingen, afgestemd op uw behoeften.

