LiHV versus LiPo-accuspanning: welke geeft de beste vliegtijd? [2025]

Hero-afbeelding voor LiHV- versus LiPo-accuspanning: welke levert de beste vliegtijd op?

LiHV-accu's leveren een maximale spanning van 4.35 V per cel, wat bijdraagt aan hun hogere energiedichtheid. Traditionele LiPo-accu's bereiken slechts 4.2 V per cel. Dit spanningsverschil zorgt voor directe prestatieverbeteringen voor FPV-drones – hogere stuwkracht en hogere snelheden.

Tests van de energiedichtheid van batterijen tonen duidelijke voordelen voor LiHV-technologie. Een LiHV-batterij had een capaciteit van 558 mAh bij slechts 29.3 g, terwijl een vergelijkbare LiPo-batterij slechts 525 mAh leverde bij 30.2 g, wat de hogere capaciteit aantoont. Dronepiloten kunnen hiermee potentiële vliegtijdverbeteringen behalen zonder dat dit ten koste gaat van het gewicht.

LiHV-accu's vertonen superieure ontladingseigenschappen met een verminderde spanningsval onder belasting, wat verschillende prestatievoordelen biedt. Dit voordeel is het meest significant tijdens de eerste helft van de ontladingscyclus. Bovendien vertonen LiHV-accu's over het algemeen een lagere interne weerstand in vergelijking met LiPo-accu's, wat bijdraagt aan hun vermogen om consistent vermogen te leveren onder hoge belasting. De prestatievoordelen gaan gepaard met meetbare nadelen. Na 100 laadcycli zijn LiHV-accu's verloren ongeveer 5.4% van hun oorspronkelijke capaciteitterwijl LiPo-batterijen slechts 3.8% verloren.

Deze gids behandelt complete spanningstabellen voor lipo-accu's, maximale en minimale spanningslimieten en praktische vergelijkingen van vliegtijden. We helpen u bepalen welk accutype optimale prestaties levert voor uw specifieke dronetoepassing. Elke vlucht vereist een afweging van pure prestaties en betrouwbaarheid op lange termijn. Inzicht in deze belangrijke verschillen maakt weloverwogen apparatuurkeuzes mogelijk.

Sectie 1: Welk type batterij is het beste geschikt voor uw drone?

Beeld

Beeldbron: Oscar Liang, met presentatie lithium-polymeertechnologie.

De batterijkeuze heeft een directe invloed op de prestaties van de drone, vooral bij het kiezen van hoogwaardige batterijen. Verschillende vliegtuigen vereisen specifieke vermogensprofielen die door bepaalde batterijchemieën effectiever worden verwerkt.

Sectie 1.1 Microdrones

LiHV-accu's bieden duidelijke voordelen voor kleine whoops en microdrones. Kleine vliegtuigen profiteren direct van de extra spanning. LiHV is standaard geworden voor 1S kleine whoops en 2S tandenstokers, waarbij een hogere spanning (4.35 V versus 4.2 V per cel) een merkbaar prestatieverschil oplevert.

Microdrones ervaren direct verbeterde stuwkracht en een betere respons met LiHV-accu's. Deze vermogenstoename is cruciaal voor kleine vliegtuigen, waar elke prestatieverbetering telt, wat resulteert in betere algehele prestaties. Piloten melden consequent matige algehele prestatieverbeteringen van quadcopters in microformaat.

LiHV-accu's leveren meer startvermogen met een abruptere spanningsval tijdens het ontladen. Voor korte, intensieve vluchten, zoals die van microdrones, biedt deze startvermogenstoot precies wat piloten nodig hebben tijdens het laadproces.

Sectie 1.2 Freestyle en racen

Traditionele LiPo-accu's blijven de voorkeur genieten voor freestyle- en racetoepassingen, in tegenstelling tot normale accu's die mogelijk niet aan de vereiste prestaties voldoen. De meeste 5-inch FPV-drones gebruiken 4S of 6S LiPo-accu's, waarbij 6S in 2025 de industriestandaard wordt.

Het consistente ontladingspatroon van LiPo is ideaal voor vliegstijlen met hoge intensiteit. In tegenstelling tot de plotselinge spanningsval van LiHV, behoudt LiPo een voorspelbare vermogenscurve gedurende de hele vlucht. Deze betrouwbaarheid is essentieel voor nauwkeurige manoeuvres en het handhaven van de racesnelheid.

4S 5-inch drones gebruiken doorgaans een capaciteit van 1500 mAh, terwijl 6S drones tussen de 1000 mAh en 1300 mAh werken. Deze capaciteiten zorgen voor een evenwicht tussen gewicht en vliegtijd voor prestatiegerichte piloten bij hetzelfde gewicht.

Sectie 1.3 Langeafstandsvluchten

Energiedichtheid is een belangrijke overweging voor langere vluchten. Li-ion-accu's hebben ongeveer twee keer zoveel capaciteit als LiPo-accu's bij een vergelijkbaar gewicht, vanwege hun verschillende chemische samenstelling. Een 4S 18650 3400mAh Li-ion-accu weegt 200 gram, bijna hetzelfde als een 4S 1600mAh LiPo.

Li-ion accu's blinken uit in energie-gewichtsverhouding, waardoor ze optimaal zijn voor langeafstandsmissies waarbij efficiëntie belangrijker is dan pure kracht. Deze accu's verdubbelen potentieel de vliegtijden ten opzichte van vergelijkbare LiPo-accu's.

Het compromis komt tot uiting in de ontladingssnelheid – Li-ion Biedt doorgaans een lagere C-classificatie dan LiPo, waardoor ze minder geschikt zijn voor agressief vliegen. Ze blinken echter uit in cruisen en ontspannen vliegpatronen, typisch voor langeafstandsvluchten. Voor een beter begrip van verschillende batterijtechnologieën en hun toepassingen, bekijk deze vergelijking van NMC versus LCO-batterij.

Piloten die op zoek zijn naar een maximale energiedichtheid voor langdurige missies met een gemiddelde stroombehoefte, ontdekken dat lithium-batterijen betere prestaties bieden, ondanks de hogere initiële kosten.

Laat uw verzoek achter! Contact Large Power besteld, oplossingen voor op maat gemaakte lithium-hoogspanningsbatterijen afgestemd op uw specifieke dronetoepassing.

Sectie 2: Vergelijking van spanning en energiedichtheid

De specificaties van LiPo- en LiHV-accu's laten fundamentele prestatieverschillen zien. Standaard LiPo-cellen werken op een nominale spanning van 3.7 V en bereiken maximaal 4.2 V per cel. LiHV-cellen hebben een hogere nominale spanning van 3.8 V en laden tot 4.35 V per cel, wat het belangrijkste verschil is ten opzichte van LiPo-cellen. Dit verschil van 0.15 V wordt groter in configuraties met meerdere cellen.

Volledig batterijspanningsdiagram:

baterij type nominale spanning Volledig opgeladen Minimale veilige spanning
LiPo (1S) 3.7V 4.2V 3.0V
LiHV (1S) 3.8V 4.35V 3.0V
LiPo (4S) 14.8V 16.8V 12.0V
LiHV (4S) 15.2V 17.4V 12.0V

Voor beide batterijtypen geldt dat de spanning per cel boven de 3.0 V moet blijven om permanente schade te voorkomen.

Energiedichtheidsmetingen tonen de superioriteit van LiHV aan. Praktijktests bevestigen dit voordeel: de GNB 2S 550mAh 90C LiPo woog 30.2 g en leverde een capaciteit van 525 mAh. De vergelijkbare GNB 2S 550mAh 100C LiHV woog slechts 29.3 g, maar leverde 558 mAh. Dit komt neer op 6% meer energie bij een lager gewicht.

LiHV-accu's leveren meer totale energie (wattuur) bij een identieke capaciteit dankzij hogere bedrijfsspanningen. Twee accu's met een identieke mAh-waarde bieden verschillende vliegtijden.

Een hogere spanning heeft een directe invloed op de motorprestaties: het motortoerental neemt evenredig toe met de ingangsspanning. Dit levert opeenvolgende prestatievoordelen op:

  • Meer directe kracht
  • Verhoogde stuwkracht
  • Potentieel hogere snelheden
  • Algemene prestatiewinst van 8-10%

Dit extra vermogen verbetert de gasrespons en de rijeigenschappen. LiHV-accu's vertonen echter een grotere spanningsvariatie tijdens ontladingscycli, wat de vluchtconsistentie kan beïnvloeden en het risico op brand kan vergroten.

Large Power biedt aangepaste batterijoplossingen battery Op maat gemaakt voor specifieke drone-eisen. Neem contact met ons op voor deskundige selectie van spanningsconfiguraties.

Sectie 3: Richtlijnen voor opladen en opslag

Beeld

Beeldbron: FPV Freedom Coalition

Correcte laadgewoonten zorgen voor een maximale levensduur van de batterij. Correcte spanningsparameters voorkomen vroegtijdige batterijstoringen en optimaliseren de prestaties.

Sectie 3.1: LiPo-spanningstabel: Veilige laadbereiken

Standaard LiPo-accu's vereisen strikte naleving van de spanningslimiet. Elke cel mag tijdens het opladen nooit meer dan 4.2 V bedragen. Overschrijding van deze drempelwaarde activeert het beschermende circuit en riskeert celschade bij gebruik van een LiPo-lader. Bij het opladen van verschillende soorten lithiumaccu's, zoals LiFePO4, is het belangrijk om de volgende richtlijnen te volgen. essentiële veiligheidstips om een lange levensduur en prestaties te garanderen. Een 3S LiPo-accu moet exact 12.6 V bereiken wanneer deze volledig is opgeladen.

Grafiek van de batterijspanning:

Batterijstatus Per cel 3S-pakket 4S-pakket
Volledig opgeladen 4.2V 12.6V 16.8V
Opslag 3.8-3.85V 11.4-11.55V 15.2-15.4V
Min Veilig 3.0V 9.0V 12.0V

De meeste experts adviseren om op te laden met 1C (gelijk aan de batterijcapaciteit in Ah). Een batterij van 1500 mAh moet worden opgeladen met 1.5A.

Sectie 3.2: LiHV-laadvereisten en compatibele laders

LiHV-accu's vereisen gespecialiseerde laadapparatuur. Deze accu's bereiken veilig 4.35 V per cel, wat laders vereist die speciaal zijn ontworpen voor hogere spanningslimieten. Verschillende moderne slimme laders ondersteunen zowel LiPo- als LiHV-modi.

Laad nooit standaard LiPo-batterijen op met behulp van LiHV-instellingenDoor overladen ontstaan zwellingen, brandgevaar of blijvende schade.

Het opladen van LiHV-accu's met standaard LiPo-instellingen (4.2 V per cel) benut slechts 90% van hun capaciteit. Voor optimale prestaties leveren speciale LiHV-compatibele laders de beste resultaten.

Sectie 3.3: Aanbevolen opslagpraktijken: 3.8V-regel

De gezondheid van batterijen op de lange termijn is afhankelijk van de juiste opslagspanning. De consensus onder experts: houd LiPo- en LiHV-batterijen op 3.8-3.85 V per cel wanneer ze niet in gebruik zijn. Bij deze spanning hebben batterijen nog ongeveer 40-50% lading over – hun meest stabiele toestand.

Wanneer u de batterijen langer dan twee weken niet gebruikt:

  • Opladen of ontladen naar opslagspanning (3.8 V per cel)
  • Bewaren in een brandwerende container
  • Handhaaf de kamertemperatuur

Deze 3.8V-regel geldt voor zowel LiHV- als standaard LiPo-cellen.

Voor op maat gemaakte batterijoplossingen die zijn afgestemd op uw specifieke dronevereisten, kunt u contact opnemen met Large Power voor deskundig advies over het correct opladen en bewaren van batterijen.

Sectie 4: Afweging tussen vliegtijd en batterijgezondheid

De invloed van de accuspanning op de vluchtduur is complex en gaat verder dan simpele specificaties. De vliegprestaties versus de levensduur van de accu vormen cruciale beslissingen voor dronepiloten.

Paragraaf 4.1: Hogere spanning = langere vlucht?

Een hogere spanning zorgt niet automatisch voor langere vliegtijden. Een 8.4V-accu kan 5.04 watt produceren, vergeleken met 7.2 watt van een 4.32V-accu, maar de formules voor de vliegduur blijven complex.

Motoren verbruiken stroom in verhouding tot de spanning – een hogere spanning verhoogt het ampèrageverbruik. Een motor die op een hogere spanning draait, verbruikt doorgaans meer stroom, wat de vliegduur kan verkorten. De belangrijkste relatie is het totale stroomverbruik ten opzichte van de accucapaciteit.

Voor een maximale vliegtijd met accu's met een hoger voltage is het volgende vereist:

  • Propellers met een kleinere diameter of een lagere spoed
  • Verminderde gasinstellingen
  • Motoren met lagere KV-waarden

Sectie 4.2: Degradatiesnelheid: LiHV versus LiPo na 100 cycli

LiHV-batterijen degraderen sneller dan standaard LiPo-batterijenUit tests blijkt dat LiHV-batterijen na gebruik ongeveer 5.4% van hun oorspronkelijke capaciteit verloren. 100 cycliterwijl LiPo-batterijen slechts 3.8% verloren.

baterij type Capaciteitsverlies na 100 cycli Verwachte levensduur
LiPo 3.8% 200-300 cycli
LiHV 5.4% 30-40 cycli vóór zwelling

Deze versnelde afbraak is het gevolg van een hogere belasting van LiHV-cellen bij het volledige spanningspotentiaal.

Paragraaf 4.3: Onderladen van LiHV-accu's: Verlengt het de levensduur?

Piloten laden LiHV-accu's soms te weinig op tot 4.2 V per cel in plaats van de volledige 4.35 V. Deze aanpak verlengt de levensduur van de accu ten koste van de prestaties. Onderladen benut ongeveer 90% van de potentiële capaciteit van LiHV, terwijl de levensduur aanzienlijk wordt verlengd.

Conservatieve laadmethoden suggereren 4.31 V per cel voor LiHV-accu's. Dit levert de meeste prestatievoordelen op en vermindert degradatie. Kleinere spanningsschommelingen tijdens laad-/ontlaadcycli verlengen de levensduur van lithium-ionaccu's.

Contact Large Power voor deskundige begeleiding bij de configuratie van drone-accu's en op maat gemaakte accupakketoplossingen.

Sectie 5: Kosten, compatibiliteit en veiligheidsfactoren

Beeld

Bron afbeelding: Oscar Liang

Kosten, compatibiliteit en veiligheidsoverwegingen hebben niet alleen invloed op de technische prestaties, maar ook op de batterijkeuze. Elke factor heeft praktische implicaties voor dronepiloten.

Sectie 5.1: Prijsvergelijking: LiHV vs. LiPo

LiHV-accu's hebben een hogere prijs dan standaard LiPo-accu's. Geavanceerde functies en verbeterde prestatiekenmerken zorgen voor hogere kosten. Budgetbewuste beginners vinden standaard LiPo-accu's een voordeligere instap.

Prijsverschillen nemen toe bij het bouwen van meerdere accusets voor langere vliegsessies. De snellere degradatie van LiHV-accu's verhoogt de kosten voor levenslange eigendom nog verder in vergelijking met LiPo-alternatieven.

Sectie 5.2: Compatibiliteit van oplader en ESC

LiHV-accu's werken met de meeste apparatuur die speciaal voor LiPo-accu's is ontworpen – een belangrijk voordeel op het gebied van achterwaartse compatibiliteit. Voor het volledige prestatiepotentieel is speciale laadapparatuur nodig.

Gespecialiseerde laders die 4.35 V per cel kunnen leveren, zijn essentieel voor LiHV-accu's. Standaard LiPo-laders veroorzaken LiHV-onderlading, terwijl LiHV-instellingen die op LiPo-accu's worden toegepast, gevaarlijke overlaadsituaties veroorzaken.

ESC-compatibiliteit vereist zorgvuldige aandacht. Veel ESC's beschikken over automatische detectie, gekalibreerd voor standaard 4.2V/cel LiPo-accu's. Volledig opgeladen LiHV-accu's (4.35V/cel) kunnen een onjuiste celtelling veroorzaken, wat leidt tot voortijdige uitschakeling. Aanpassingen aan de programmeersoftware zijn noodzakelijk voor een betrouwbare werking.

Paragraaf 5.3: Veiligheidstips voor het opladen en ontladen

Veiligheid blijft van het grootste belang, ongeacht de chemische samenstelling van de batterij:

  • Gebruik altijd brandwerende containers tijdens het opladen
  • Laat nooit batterijen die opgeladen zijn onbeheerd achter
  • Bewaar batterijen met een lading van 40-50% (ongeveer 3.8 V per cel)
  • Houd batterijen uit de buurt van extreme temperaturen en direct zonlicht
  • Controleer batterijen regelmatig op schade, zwellingen of gaatjes.
  • Laad nooit beschadigde, gezwollen of doorboorde batterijen op

Contact Large Power voor op maat gemaakte batterijpakketoplossingen die zijn geoptimaliseerd voor uw specifieke dronevereisten.

Sectie 6: Vergelijkingstabel

LiHV vs LiPo-batterijvergelijking

Kenmerk LiHV LiPo
Nominale spanning (per cel) 3.8V 3.7V
Maximale laadspanning (per cel) 4.35V 4.2V
Minimale veilige spanning (per cel) 3.0V 3.0V
Energiedichtheidsvoorbeeld 558 mAh bij 29.3 g 525 mAh bij 30.2 g
Capaciteitsverlies (na 100 cycli) 5.4% 3.8%
Spanningsdaling karakteristieken Lagere spanningsdaling onder belasting Consistenter ontladingspatroon
Beste toepassing Micro drones, kleine schreeuwertjes Freestyle- en racedrones
Opslagspanning 3.8-3.85V per cel 3.8-3.85V per cel
Speciale oplader vereist Ja Nee
Relatieve kosten Hoger Lagere
Ontladingspatroon Abruptere spanningsdaling Voorspelbaardere vermogenscurve

Conclusie

Deze vergelijking laat de cruciale verschillen zien tussen LiHV- en LiPo-batterijen voor dronetoepassingen, en u kunt ook de volgende informatie bekijken: Li-ion- versus LiPo-batterijen voor drones: welke gaan langer mee?Elk type batterij biedt specifieke voordelen, afhankelijk van de specifieke vliegbehoeften.

Bij op maat gemaakte oplossingen voor accu's en deskundige begeleiding bij het selecteren van optimale batterijconfiguraties voor uw specifieke behoeften, neem contact op Large Power.

Veelgestelde vragen

Vraag 1. Wat zijn de belangrijkste verschillen tussen LiHV- en LiPo-accu's voor drones?

LiHV-accu's hebben een hogere spanning (4.35 V versus 4.2 V per cel) en een betere energiedichtheid dan LiPo-accu's. Ze leveren meer startvermogen, maar degraderen sneller, met een capaciteitsverlies van ongeveer 5.4% na 100 cycli, vergeleken met 3.8% voor LiPo. LiHV-accu's zijn ideaal voor microdrones, terwijl LiPo-accu's de voorkeur hebben voor freestyle- en racedrones vanwege hun consistentere ontlading.

Vraag 2. Hoe verschillen de laadpraktijken van LiHV- en LiPo-accu's?

LiHV-accu's vereisen speciale laders die 4.35 V per cel kunnen bereiken, terwijl LiPo-accu's met standaard laders tot 4.2 V per cel kunnen worden opgeladen. Het is cruciaal om LiPo-accu's nooit op te laden met LiHV-instellingen, aangezien dit kan leiden tot gevaarlijke overlading. Beide typen dienen te worden bewaard bij 3.8-3.85 V per cel voor een optimale levensduur.

V3. Betekent een hogere spanning altijd een langere vliegtijd?

Niet per se. Hoewel een hogere spanning meer vermogen kan leveren, vertaalt dit zich niet direct in langere vliegtijden. Motoren verbruiken meer stroom bij hogere spanningen, wat mogelijk resulteert in een sneller stroomverbruik. Voor maximale vliegtijd met accu's met een hogere spanning kunt u overwegen om kleinere propellers te gebruiken, met minder gas te vliegen of motoren met een lagere KV te gebruiken.

V4. Zijn LiHV-accu's compatibel met alle droneapparatuur?

LiHV-accu's zijn over het algemeen achterwaarts compatibel met apparatuur die ontworpen is voor LiPo-accu's. Om hun volledige potentieel te benutten, zijn echter speciale LiHV-laders nodig. Sommige ESC's moeten mogelijk worden afgesteld om de spanning van de LiHV-accu correct te detecteren en voortijdige uitschakeling te voorkomen.

V5. Hoe verhouden de kosten van LiHV- en LiPo-accu's zich tot elkaar?

LiHV-accu's zijn doorgaans duurder dan LiPo-accu's vanwege hun geavanceerde functies en verbeterde prestaties. Houd bij het overwegen van de kosten op lange termijn rekening met het feit dat LiHV-accu's sneller degraderen dan LiPo's, waardoor ze mogelijk vaker vervangen moeten worden.

Stuur vandaag nog uw aanvraag

Pop-up offerteformulier

Gerelateerde Producten

Gerelateerd nieuws

Controleer de UN 38.3-testresultaten van uw aangepaste accupack door de modelidentificatie te vergelijken met het label op de pack, de specificaties te vergelijken met het gegevensblad en alle documenten te controleren.
Op maat gemaakte 1S2P LiPo-accupakketten regelen de stroomverdeling via een symmetrische lay-out, garanderen celmatching door middel van strenge screening en integreren PCM-bescherming voor de veiligheid.

Grote montageplaten in de lucht- en ruimtevaart moeten vlak blijven voor een nauwkeurige montage, lastoverdracht en uitlijning tussen de bevestigde componenten. Het bewerken van grote oppervlakken, […]

Coördineer de beveiligingsdrempels van het accupakket door de limieten van de lader, het uitschakelen van de host en de uitschakelingen van het batterijbeheersysteem te spreiden met gespreide drempels, vertragingen en hersteltijden voor een veilige en betrouwbare werking.
Scroll naar boven

Vraag nu een gratis offerte aan!

Pop-up offerteformulier
Heb je nog vragen, aarzel dan niet om contact op te nemen.
Klantgerichte batterijoplossingen op maat1